Site Loader

کار کردن واسه فردی خودشیفته شک نداشته باشینً خیلی راحت نیس. این جور آدما به واسطه خود بزرگ بینی، اعتماد به نفس و مهارت بالا در تشویق بقیه به پیروی از خود، بیشتر در دنیای کار و کاسبی به رهبران بزرگی بدل می شن؛ هرچند این ویژگیا می تونه واسه دور و بریا شون آزاردهنده باشه.

اما کار کردن دائمی با یه فرد خوشیفته می تونه غیر قابل تحمل باشه، مخصوصا وقتی میفهمید اون آدم بافرهنگ و آینده نگری که قبلاً فکر می کردین نیس. ربکا نایت از مجله کار و کاسبی هاروارد، با صحبت کردن با روانشناسان و کسائی که تحت ریاست اینجور آدمایی کار کردن، روشای جور واجور در امان موندن و شکوفایی کارمندان در اینجور شرایطی رو بررسی کرده که بعضی از بهترین نمونه های اونو در زیر می تونین بخونین.

۱- از قدرت تعریف و تعریف غافل نشید

یکی از مهم ترین ویژگیای آدمای خودشیفته اینه که به نظر می رسه اعتماد به نفس زیادی دارن اما تقریباً همیشه به تعریف و تعریف بقیه محتاج ان. پس اگه می خواین پیش یه فرد خودشیفته موقعیت خوبی داشته باشین باید از این نقطه ضعف اونا به شکلی رو راست بهره بگیرین.

جس هریسون، مؤسس استارتاپی به نام سرمایه گذاری حقوقی زئوسه که به مشتریان خود در مدیریت بدهیای قانونی شون کمک می کنه. اون به نایت گفته یکی از رؤسای سابقش که فرد خودشیفته ای هم بوده، همیشه با تواناییای منطقی و مهارتای فنی اش اونو حیرت زده می کرده. هریسون میگه: «هر زمان که فرصت پیدا می کردم تشویق خودمو نسبت به منطق و توانایی اون در کار با رایانه به اون میگفتم».

۲- در دام غیبتای محیط کار گرفتار نشید

ممکنه اینطور به نظر بیاد که اعتماد به نفس خودشیفتها غیر قابل تخریبه، اما واقعیت اینه که بیشتر اونا نسبت به انتقاد بسیار حساس هستن. دور موندن از غیبت و حرفای درگوشی در هر محیط کاری مهمه اما در محیط کاری که به وسیله یه فرد خودشیفته اداره می شه اهمیت دوبرابر پیدا میکنه.

یکی از استادان روانشناسی کالج لندن به نام توماس کامورو به مجله کار و کاسبی هاروارد میگه: «این افراد اکثراً دچار پارانویا هستن و همه رو دشمن خود می بینن. کوچیک ترین حرف و حدیثی ممکنه اوقات اونا رو تلخ کنه».

۳- راه انتقاد محدود بسته نیس، اما احتیاط کنین

اگه واقعاً فکر می کنین رئیستان در حال انجام کاریه که شدیدا ممکنه به ضرر شرکت تموم شه، سکوت نکنین. اما انتقاد خود رو به شکلی ارائه بدین که نشون بده پیروی از برنامه X به جای برنامه Y چیجوری می تونه به بهتر شدن وجهه اون در چشم بقیه کمک کنه.

مایکل مک کوبی، نویسنده «هوش هدف دار» میگه: «آدمای خودشیفته همیشه در حال فکر کردن به این موضوع هستن که هر کاری چه تأثیری بر وجهه خودشون داره».

۴- واسه دور کردن استرس، گریزی به خارج از محیط کار بزنین

آدمای خودشیفته بیشتر زیادتر از اندازه از بقیه ایراد می گیرن و هر محیط کاری که زیادتر از اندازه منفی نگری در اون وجود داشته باشه در آخر تاوان اونو کسی باید پس بده. کارلین بوریسنکو، مؤسس شرکت مشاوره ای به نام ذِن در این باره به مجله کار و کاسبی هاروارد گفته که هر روز صبح قبل از رفتن به محل کار خود به وزنه برداری می پرداخته تا بتونه توان لازم واسه تحمل رئیس خودشیفته خود رو داشته باشه. اونم اینکه در اون دوران همیشه به خودش یادآوری می کرده که فقطً به خاطر این که در محیطی سمی مشغول به کاره نباید رفتاری سمی از خود بروز دهد.

اون میگه: «من به عنوان یادآور، نوشته ای روی میز خود داشتم که می گفت درست رفتار کن، بخشندگی و عطوفت داشته باش، حتی وقتی بقیه از اینا بی بهره ان».