دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

  مبارزه ­با پولشویی­­ در حقوق ­ایران ­­و بین­ الملل

قسمتی از متن پایان نامه :

 

شرکت های مجازی(کاغذی):

شرکت های مجازی ابزاری هستند که ظاهراً به طرز گسترده ای توسط بخش های بانکی و غیر بانکی مورد استفاده قرار می گیرند.شرکت های مجازی که اغلب از وکلا،حسابداران یا شرکت های خدماتی به عنوان شرکت های خارج از رده خریداری می شوند،روش مناسبی برای پول شویی می باشند.

شرکت های مذکور هویت مالک اصلی وجوه را پنهان نگه می دارند و از آنجائیکه این شرکت ها به صورت فرا ساحلی[1] اداره شده یا تحت عنوان حرفه هایی که به اسرار مشتریانش اهمیت می دهند تأسیس می­گردند، لذا برای ضابطین قانون، ارزیابی سوابق مذکور بسیار دشوار است. اشخاص حرفه ای که این شرکت هارا اداره می کنند اغلب از راه دور این شرکت ها را با دستورات خود هدایت می کنند و غالباً ناشناس هستند. ازشرکت­های مذکور درمرحله جاگذاری برای دریافت سپرده­های نقدی استفاده می­شود و سپس­سپرده­های­مذکوربه کشوردیگری منتقل می­گردد ویا درمرحله ادغام برای خرید املاک­مورد استفاده قرار می­گیرد. ازاین­شرکت­ها غالباً به عنوان ابزاری در امور­ورشکستگی (اعلام ورشکستگی)نیز استفاده می گردد.

ط- شرکت های بیمه

صنعت جهانی بیمه، انتقال ریسک، ذخایر وتولیدات سرمایه ای را در محدوده متنوعی از مشتریان جهانی(از افراد گرفته تا شرکت های چند ملیتی و دولت ها)را فراهم می سازد.بخش بیمه می تواند برای پول­شویانی­که به دنبال سرمایه­گذاری دربخش مالی هستندجذاب باشدبه طوری­که برای آن­ها،برگشت مطمئن و قابل اعتماد سرمایه را فراهم می کند.اگر یک پول شو قادر باشد تا سرمایه ای را به محصول بیمه انتقال دهد و دستمزدی را از شرکت بیمه دریافت کند پس او سرمایه اش را از طریق مشروع به دست آورده است.

یکی از روش های مؤثر در این رابطه این است که شوینده پول ابتدا با پرداخت وجه نقد اقدام به خرید محصول  می نماید وسپس در اسرع وقت اقدام به فسخ قرارداد وپس گرفتن وجه می نماید. بیمه های عمومی نیز از جذابیت خاصی برای شویندگان پول برخوردارند.تحت پوشش بیمه قرار دادن یک دارایی گران قیمت از طریق یک حواله انتقالی بانکی بانرخ بالای بیمه و سپس لغو قرارداد بیمه و درخواست استرداد وجوه قرارداد از بیمه به یک بانک در یک کشور دیگر از جمله این فنون می باشد.

ی – صرافی ها

صرافی ها برای تبهکاران مجموعه ای از خدمات جذاب ارائه می نمایند که از جمله می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

1- خدمات تبدیل ارز که از آن می توان برای خرید یا فروش ارز و تبدیل اسکناسهای با ارزش کم به اسکناسهای درشت اشاره نمود.

2- مبادله ابزارهای مالی نظیر چک های مسافرتی ،حواله پول و چک اشخاص

3-امکان انجام حواله تلگرافی

صرافی ها کماکان برای اشخاص تبهکار از جذابیت برخوردار هستند چرا که اینگونه موسسات مالی یا هرگز تحت نظارت و مقررات قرار ندارند و یا اینکه نظارت بر آن ها به سختی مقررات بانکی نمی باشد.موسسات صرافی ،حتی در صورت نظارت باز ممکن است به دلیل دانش ناکافی یا ضعف نظام کنترلی قادر به مبارزه با پولشویی نباشند. همچنین به دلیل گذری بودن مشتریان صرافی ها امکان شناسایی آنها دشوار می باشد و از این نظر آنها را بیشتر آسیب پذیر می نماید.

[1] – Off shore

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سوالات وفرضیه های پژوهش

1.قوانین ومقررات پولشویی در حقوق ایران در مقایسه با حقوق بین الملل در مراحل ابتدایی واولیه آن قرار دارد.

  1. نهادهای مالی-بانکی اقدامات نظارتی موثری در جهت تقویت فرایند مبارزه با پولشویی دارند

اهداف تحقیق

1.بررسی تعاریف در مورد پولشویی وبیان روشهای ارتکاب جرم می باشد .

2.شناسایی­ قوانین پولشویی­را درسطح بین­الملل وایران بوده وتبیین ضرورت مبارزه باپولشویی می­باشد.

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مبارزه ­با پولشویی­­ در حقوق ­ایران ­­و بین­ الملل

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با PDF):

پایان نامه مبارزه ­با پولشویی­­ در حقوق ­ایران ­­و بین­ الملل