Site Loader

شرکتایی مثل سامسونگ که بازار اجناس لوازم خونگی و موبایل کشورمون رو در قبضه خود دارن در کنار فروش این اجناس نیم نگاهی هم به پرورش ایده های نو در ایران دارن و تلاش می کنن سهمی هرچند کوچیک رو در این بخش اجرا کنن. در همین رابطه سامسونگ با همکاری دانشگاه امیرکبیر یه مرکز فناوری رو راه اندازی کرده تا از ایده های نو پشتیبانی کرده و تیمای ارائه دهنده اونا رو به سرمایه گذاران معرفی کنه.

پنجمین دوره جذب سرمایه گذار واسه تیمای تحت پشتیبانی این شرکت روز یکشنبه همین هفته برگزار شد و در جریان اون شش تیم منتخب روبروی سرمایه گذاران قرار گرفتن تا به ارائه برنامه هاشون بپردازند. در ادامه توجه شما رو به متن بیانیه خبری سامسونگ در این باره جلب میکنیم.

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر روز یکشنبه ۲۵ آذر مراسم ارائه (دمودی) تیمای پنجمین دوره خود رو برگزار کرد. این مراسم در سالن اجتماعات مولانای دانشگاه امیرکبیر با حضور مدیران سامسونگ، استادان و دانشجویان و جمعی از سرمایه گذاران و فعالان بخش استارت آپ برگزار شد.

پنجمین دوره شتاب دهی مرکز فناوری سامسونگ که از تیر امسال شروع شده بود، با انتخاب بهترین تیم‎های استارت آپی تموم شد. در پنجمین دمو دی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر تیمای دادسان، اینووان، نکسو، تیم کمپ، اوتیچر و بی‎پارک به عنوان تیمای منتخب این دوره، فرصت پیدا کردن ایده‎های نوآورانه و برنامه‎های خود رو واسه سرمایه گذران و جمعی از اهالی رسانه‎ معرفی کنن.

فرهاد هجرت، مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ در این مراسم با اشاره به موفقیتای مرکز فناوری گفت: «جوایزی که تیمای موجود در مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر گرفتن و درخشش این تیما در نمایشگاه ها و رویدادهای بین المللی که با استقبال سرمایه گذاران هم روبرو شده، نشون دهنده موفقیت مرکز فناوری سامسونگ -امیرکبیر در رشد و پرورش ایده های خلاق و نوآورانه س».

مدیر ارشد بازاریابی سامسونگ در مورد برنامه‎های این شرکت واسه پیشرفت مرکز فناوری گفت: « مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر تنها شتاب بدن ه ای در ایرانه که بر مبنای مسئولیتای اجتماعی پایه گذاری شده و واسه پیشرفت این مرکز ما در نظر داریم طی سال آینده از نظر فیزیکی و تجهیزاتی مرکز رو پیشرفت بدیم تا بتونیم تعداد تیما و ایده های نوآورانه بیشتری رو پشتیبانی کنیم».

مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر سال ۹۶ با سرمایه گذاری و پشتیبانی تجهیزاتی و فنی سامسونگ در محل برج فناوری دانشگاه امیرکبیر تهران گشایش شد.

تیمای جذب شده در این مرکز از خدماتی مثل فضای کاری رایگان، پشتیبانی مالی و تجهیزاتی، مشاوره و آموزش و… بهره مند می شن. مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر هیچ گونه مالکیتی روی شرکتا و اجناس نداره و همه سهم اون در اختیار صاحبان ایده و استارت آپا میشه. تمرکز اصلی فعالیت این مرکز در بخشای مربوط به مسئولیت اجتماعی سامسونگ مانند بهداشت و سلامت، محیط زیست، انرژی، آموزش، تحقیق و پیشرفت پروژه های کاربردی در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعاته.

حسین حسینی تودشکی، معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر در این مراسم با اشاره به همکاری این دانشگاه با شرکت سامسونگ گفت: « فعالیت مرکز فناوری و فضای کارآفرینی موجود در اون نتیجه کار بزرگی واسه دانشگاه امیرکبیر حساب می شه که با همکاری شرکت سامسونگ انجام شده و خوشحالیم که تونسته ایم زیرساختی رو بسازیم تا جوانان و دانشجویان بتونن اهداف خود رو پیش ببرن».

معاون پژوهشی دانشگاه امیرکبیر در مورد فعالیت مراکز رشد این دانشگاه گفت: « چهار سال پیش تنها ۱۴ تیم نوآور در مرکز رشد دانشگاه مستقر بود در حالی که امروز ۱۲۳ تیم نوآور و شرکت علم بنیان در مراکز رشد دانشگاه گذاشته شدن. هم اینکه درصد موفقیت در مرکز رشد دانشگاه امیرکبیر نرخی بالاتر از استاندارد مراکز رشد دانشگاه های بین المللیه و ما امروز تماشاگر هستیم که واسه قرار گرفتن ۶ تیم در دوره آینده شتاب دهی مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر ۵۰۰ درخواست فرستاده شده».

مراسم پایان دوره تیمای پنجمین دوره مرکز فناوری سامسونگ-امیرکبیر در آخر با تقدیر از استادان و مربیان این مرکز و تجلیل از تیمای برتر تموم شد.