Site Loader

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی راه حلهای اختلاف ناشی از عقود الکترونیک و تعیین دادگاه صالح

قسمتی از متن پایان نامه :

 

بند هفتم: تجارت الکترونیک مشتری با مشتری (C2C) این طبقه­بندی از تجارت الکترونیکی شامل معاملاتی است که مصرف کنندگان به طور مستقیم با یکدیگر انجام می­دهند مثل فروش دارایی­های شخصی توسط یک مصرف کننده به مصرف کننده دیگر.

بند هشتم: تجارت سیار (MC): انجام معاملات و فعالیت­های تجارت الکترونیکی از طریق تجهیزات بی­سیم به تجارت سیار (MC) معروف است. اکثر کاربردهای تجارت سیار مستلزم امکان دسترسی به اینترنت از طریق تلفن همراه است. اگر معاملات انجام شده در تجارت سیار به مکان­ها یا زمان­های خاص محدود شوند در آن صورت تجارت مکانی[1] (LC) نامیده می­شود.[2]

مبحث هشتم: تاثیر آداب و رسوم و فرهنگ ایرانی در استفاده از ابزارهای تجارت الکترونیک

تجارت الکترونیک که استفاده از ابزارهای فناوری اطلاعات و ارتباطات در امر تجارت سنتی است هنوز نتوانسته به جایگاه مناسبی در امر تجارت در ایران برسد. علی رغم مزایای بسیار زیادی که تجارت الکترونیک نسبت به تجارت سنتی برای دو گروه تاجر و مشتری دارد اما بنا به مشکلات متعددی که در ایران وجود دارد تاکنون به صورت عملیاتی و قابل استفاده عمومی در خانواده­ها و مشتریان نفوذ نکرده است. معمولاً مشتریان ایرانی به چند عامل در خرید کالاها و خدمات خود دقت زیادی دارند که عبارتند از:

1- حتماً باید کالای مربوطه را به دقت بررسی کرده و از نظر رنگ و کیفیت و اندازه و جنس و … به اطمینان کامل برسند.

2- در مورد بعضی کالاها مثلاً پوشاک به سختی می­توان یک خریدار ایرانی را وادار کرد که یک پیراهن یا کفش را از طریق اینترنت خریداری کند.

3- اغلب مشتریان ایرانی علاقه­ی زیادی به چانه زنی و گرفتن تخفیف دارند.[3] و …

بنابراین باید گفت تجار و فروشندگانی که قصد توفیق در تجارت الکترونیک علی­الخصوص در ایران را دارند حتماً باید در خصوص علایق، فرهنگ و رسوم مشتریان تحقیقات کافی و وافی به عمل آورند.

[1]– Location- Based commerce

[2] – توربان و دیگران- تجارت الکترونیک مفاهیم و کاربردها،ترجمه عباس معمارنژاد، انتشارات نور علم،تهران87 چاپ دوم،ص 33

[3] – پایگاه اطلاع رسانی فناوری اطلاعات و ارتباطات ایران به نشانی:www.itiran.ir

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف تحقیق

هر تحقیقی در صدد یافتن نتایجی است تا بتواند بعضی از مشکلات موجود را از پیش روی بردارد. پژوهش حاضر از این قاعده مستثنی نیست. در این تحقیق کوشش بر آن است که در کنار کشف و شناساندن مسائل ناشی از عقود الکترونیک راه حل­هایی برای رفع این مشکل ارائه شود

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بررسی راه حلهای اختلاف ناشی از عقود الکترونیک و تعیین دادگاه صالح

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با PDF):

پایان نامه بررسی راه حلهای اختلاف ناشی از عقود الکترونیک و تعیین دادگاه صالح

میهمان