دانلود پایان نامه ارشد مهندسی برق: انتخاب ساختار کنترل برای برج های تقطیر

0 Comments

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته  مهندسی برق با عنوان :    انتخاب ساختار کنترل برای برج های تقطیر    در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

گروه مهندسی برق گرایش كنترل

سمینار كارشناسی ارشد

عنوان:

انتخاب ساختار كنترل برای برجهای تقطیر

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
 
چكیده:
در این سمینار سعی بر اینست كه بتوانیم نگاهی بر روی ساختار های كنترل استفاده شده در فرایندهای پالایشگاهی داشته باشیم.با توجه به اهمیت برج تقطیر در یک پالایشگاه ، در هفت فصل به بررسی سیستم های گنترل آنها خواهیم پرداخت . 
در فصل اول به كلیات سمینار ارائه شده و هدف و پیشینه تحقیق و روش كار پرداخته شده است.
در فصل دوم پس از پرداختن به انگیزه های كنترل فرایندها ، به اهدف استفاده از سیستم كنترل در این فرایندها میپردازیم ومراحلی فرایندی را كه در یگ پالایشگاه نفت دنبال میشود نظیر : فرایند های جداسازی، فرایندهای تبدیل ،فرایندهایی برای بهبود مشخصات فرایندهای پایانی، فرایندهای حفاظت از محیط زیست را مورد بررسی قرار میدهیم .  در فصل سوم به فرایند تقطیرنفت خام در برجهای تفطیر آتمسفری و خلا خواهیم پرداخت.و در ادامه این مطلب به اجزاء تشكیل دهنده برج تقطیر آتمسفری و شرح عملیات آنها میپردازیم.
در فصل سوم جهت مدلسازی ، به دسته بندی متغییرهای فرایندهای شیمیایی پرداخته و در ادامه مدل ریاضی یک برج تقطیر باینری را با بهره گرفتن از معادلات موازنه و سپس یک مدل ورودی – خروجی بدست میĤوریم .همچنین ضمن بررسی مشكلات مدلسازی به درجات آزادی و كاهش آنها در برج تقطیر باینری خواهیم پرداخت.در ادامه ضمن تحلیل رفتار دینامیكی فرایندهای شیمیایی به بحث در مورد خطی كردن سیستمهای چند متغییره میپردازیم.
در فصل چهارم به بحث اصلی در مورد ساختارهای كنترل به ساختارهای مختلف كنترل فشار و سطح مایع مخازن رفلاكس و جوش آور مپردازیم همچنین در ادامه روش های كنترل تركیبات در برج تقطیر از جمله به ساختارهای LV , LB , DV یم پردازیم.
در فصل پنجم ضمن ارائه مدل مورد بررسی ، به شبیه سازی آن در دو حالت حلقه بسته(با ساختار LV ) و حلقه باز خواهیم پرداخت و نتایج آنرا بررسی خواهیم كرد.
در فصل ششم نتایج وپیشنهادات آورده شده اند.
 در ادامه منابع مورد استفاده معرفی شده اند .
مقدمه:
طی چند سال گذشته تحقیقات آكادمیک و كاربرد صنعتی كنترل فرایندهای شیمیایی بر اساس موارد ذیل شكل گرفته است .
ساختار فرایندهای شیمیایی بدلیل مدیریت انرژی و مواد خام بهتر بطور فزآیندهای پیچیده شده است . در نتیجه در حال حاضر طراحی سیستم های كنترل مجتمع های صنعتی نسبت به طراحی كنترل كننده ها برای واحدهای منفرد از نقطه نظر مهندسی كنترل ، توجه بیشتری را بخود معطوف كرده است . علاوه بر این طراحی سیستم كنترل ارتباط تنگاتنگی با فرایند دارد . 
در طراحی سیستم كنترل ، تشخیص فرایند ، انتخاب اندازه گیریها و اصلاحات مناسب و تعیین حلقه های مربوط به آنها و همچنین تشخیص قوانین كنترل صحیح اهمیت بسزایی دارد بعبارت دیگر موارد فوق مهمترین پرسشهایی هستند كه در طراحی جدید سیستم های كنترل نسبت به روش های پیشین مطرح می باشند .
 ظهور و رشد سریع رایانه های دیجیتال تحولی در كاربرد فرایندهای شیمیایی بوجود آورده و استفاده صنعتی از مفاهیم كنترل پیشرفته را مهیا نموده است .
I- انگیزه های كنترل فرایند شیمیایی
یک واحد شیمیایی آرایشی از واحد های فرایندی ( راكتورها ، مبدلهای حرارتی ، پمپها ، برجهای تقطیر و جذب تبخیر كننده ها ، مخازن و غیره ) است كه بصورتی منطقی و اسلوبمند در كنار هم قرار گرفته اند . هدف كلی واحد ، تبدیل مقدار معینی از مواد خا ( م خوراك ورودی ) به محصولات مورد نیاز با بهره گرفتن از منابع انرژی موجود و با اقتصادی ترین روش است .
یک واحد فرایند در طی كار باید دارای تمام مشخصات مورد نظر طراحان مربوطه بوده و در صورت هر گونه تغییر در اثر عوامل خارجی ( اغتشاشها ) شرایط كلی فنی ، اقتصادی را داشته باشد . موارد زیر از جمله این شرایط است .
-1- I 2 – ایمنی
عملكرد ایمنی فرایند شیمیایی اولین شرط كار صحیح افراد شاغل در آن و لازمه توسعه اقتصادی آن است .
  -2- I 2 – تولید مشخصات
یک واحد باید محصولی با مقادیر و كیفیت نهایی مورد نظر تولید نماید .
– 3- I 2- قوانین محیط زیستی
این قوانین می توانند دما ، غلظت مواد شیمیایی و مقادیر خروجی های یک واحد را در حدود معین مورد نظر خود ، محدود نمایند .
تعداد صفحات: 84
قیمت: 14700 تومان

—-

پشتیبانی سایت :       

*         serderehi@gmail.com

[add_to_cart id=143134]

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *