دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   کلونینگ، اظهار، تخلیص و مطالعه فعالیت آنزیم سراپپتیداز حاصل از سراشیا مارسسنس

تکه ای از متن پایان نامه :

 

آسپارتیک پروتئازها به وسیله فعالیت حداکثر در pH  پایین (3 تا 4) و عدم حساسیت به مهارکننده های سه گروه دیگر آنزیم ها شناخته می شوند. بیشتراسپارتیک پروتئازها به ترکیبات اپوکسی کتون و دی آزوکتون در حضور کاتیون های مس حساسند. بیشتر اسپارتیک پروتئازها دارای وزن مولکولی بین 30 تا 45 کیلودالتون بوده و نقطه ایزوالکتریک آنها معمولا” بین 4/3 تا 6/4 می باشد.

 

مورد بهره گیری قرار می گیرند در مقادیر کم تولید شده، اما قبل از اینکه مورد بهره گیری قرار گیرند به تخلیص فراوان نیاز دارند (Rao et al, 1998) و (Godfrey& West, 1996).

 

1-2-7-1 صنعت شوینده

مهمترین کاربرد پروتئازهای قلیایی در صنعت، بهره گیری در پودرهای ماشین رختشویی و ظرفشویی به عنوان افزودنی در فرمولاسیون شوینده ها می باشد. بطوریکه 30 درصد از بازار فروش آنزیم های صنعتی را به خود اختصاص داده می باشد.

تاریخچه کاربرد پروتئازها در شوینده ها به سال 1914 باز می گردد که برای اولین بار، شوینده حاوی پروتئاز به نام Burnus توسط دانشمندان آلمانی Rohm, Hassساخته گردید. پروتئاز به کار رفته در پودر این شوینده حاوی عصاره پانکراس و کربنات سدیم بود.

اولین دترجنت حاوی آنزیم میکروبی نیز در سال 1956 با نام تجاری Bio-40 به بازار عرضه گردید. در سال 1960 شرکت Novo، آنزیم آلکالاز که پروتئاز ترشحی باکتری  B.licheniformis بود را با نام

 کلونینگ، اظهار، تخلیص و مطالعه فعالیت آنزیم سراپپتیداز حاصل از سراشیا مارسسنس

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد:کلونینگ، اظهار، تخلیص و مطالعه فعالیت آنزیم سراپپتیداز حاصل از سراشیا مارسسنس