دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :  کاربرد روش تبدیل دیفرانسیل فازی برای حل معادلات انتگرال فازی ولترا

تکه ای از متن پایان نامه :

 

 

1-2- مفهوم اساسی منطق فازی

در یک گفتگوی روزانه کلمات مبهم بسیاری به کار گرفته می شوند. مثلاً«نمای این ساختمان زیباست» یا «ارزش دلار نسبتاً بالاست». مجموعه های فازی برای برخورد با همین کلمات و گزاره های نادقیق ارائه شده می باشد. مجموعه های فازی با مفاهیم نادقیقی نظیر«مجموعه های افراد قد بلند» و یا «افرادی که نزدیک تهران زندگی می کنند» که قابل اظهار بوسیله ی مجموعه های معمولی نیستند، مواجه می باشد.

در جملات بالا، کلمات«بلند قد» و «نزدیک» دقیق نیستند و اظهار این عبارت با مجموعه های معمولی امکان پذیر نیست و ما حتما بایستی عبارات را بصورت دقیق مانند مجموعه ی افرادی که بیش از 180 سانتی متر قد دارند و یا مردمی که در تهران زندگی می کنند، اظهار می کنیم. اندازه گیری قد یک فرد، تعلق یا عدم تعلق او را به مجموعه های فازی پیش گفته، تعیین نمی کند. این مجموعه های معمولی، که به صورت دقیق اظهار می شوند، در نظریه ی مجموعه های فازی به مجموعه های قطعی معروف اند. نظریه ی مجموعه های فازی توسیعی از نظریه ی مجموعه های قطعی می باشد. می توانیم یک مجموعه را به صورت عنصرهای آن به همراه درجه عضویت هر عضو در نظر بگیریم.

 کاربرد روش تبدیل دیفرانسیل فازی برای حل معادلات انتگرال فازی ولترا

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه: کاربرد روش تبدیل دیفرانسیل فازی برای حل معادلات انتگرال فازی ولترا