سمینار ارشد رشته برق:بررسی روش های تعیین محدوده واكه ها در سیگنال گفتار پیوسته

0 Comments

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق گرایش قدرت

با عنوان :بررسی روش های تعیین محدوده واكه ها در سیگنال گفتار پیوسته

در ادامه مطلب می توانید صفحات ابتدایی این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشكده تحصیلات تكمیلی

سمینار برای دریافت درجه كارشناسی ارشد“M.Sc” مهندسی برق گرایش الکترونیک

عنوان:

بررسی روش های تعیین محدوده واكه ها در سیگنال گفتار پیوسته

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چكیده:
به طور كلی امروزه سیستمهای شناسایی اجزاء جمله به دلیل كاربردهای فراوانی كه دارند، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند و تعداد زیادی از محققین در این زمینه مشغول به فعالیت می باشند. از جمله این كاربردها می توان كمك به نابینایان، كمك به ناشنوایان، سیستمهای شناسایی اشخاص، آموزش زبان و… را اشاره نمود، حال ممكن است این سئوال مطرح شود كه چرا هدف ما در این تحقیق شناسایی واكه هاست. در پاسخ به این پرسش باید گفت كه بخش اعظم یک هجا را واكه ها تشكیل داده اند. بنابراین شناسایی واكه ها مهمترین مرحله شناسایی اجزاء جمله می باشد و حصول به این مقصود، راه را بسیار هموار می سازد. این تحقیق بر روی آشكارسازی محل واكه ها تاكید دارد و روشی برای جداسازی واكه ها بر اساس تبدیلات ویولت بیان می كند. در فصل اول كلیاتی راجع به این هدف مشاهده میكنید، در فصل دوم با مفاهیم اولیه این بحث آشنایی پیدا میكنیم سپس در فصل سوم ویولت و روابط آن مورد بررسی قرار می گیرد و در نهایت در فصل چهارم الگوریتمها وروش های ارائه شده بررسی میشود.
مقدمه:
از قدیم كه انسان زبانهایی را برای گفتار اختراع كرد گفتار مستقیم ترین راه برای انسان برای رساندن اطلاعات به دیگری بوده است. تاكنون ارتباط با بهره گرفتن از گفتار معمول ترین روش در شبكه های ارتباطی بوده است. سیگنال گفتار هم اكنون در بین تكنولوژی های واسط همانند تلفن، فیلم رادیو، تلویزیون و اینترنت گسترش یافته است. از اینرو نوشته های بسیاری در زمینه پردازش سیگنال گفتار پیشنهاد شده است و الگوریتمهای زیادی مربوط به آنها ارائه شده است. بهرحال با توجه به طبیعت متغیر با زمان سیستم تولید گفتار انسان، صحت و توانایی سیستم همچنان به عنوان مشكلی در زمینه پردازش سیگنال گفتار باقی مانده است. اخیراً محققان دریافته اند كه تبدیلات ویولت پتانسیل زیادی برای پردازش سیگنال گفتار دارند. همچنین بسیاری از گزارشات چاپ شده نشان داده اند كه تبدیلات ویولت امكان نزدیک شدن به كاربردهای بسیار گفتار را فراهم می سازد. یكی از انگیزه های این تحقیق كار بر روی پردازش سیگنال گفتار وتبدیل ویولت و بررسی روشها وراهكارهای موجود جهت تعیین محل واكه ها میباشد.
 
تعداد صفحه :78
قیمت : 14700 تومان

—-

پشتیبانی سایت :       

*         serderehi@gmail.com

[add_to_cart id=142919]

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *