Site Loader

777

پلیس مالزی هفته گذشته ۱۱ نفر مربوط به القاعده رو به ظن دست داشتن در گم شدن هواپیمای پرواز شماره ۳۷۰ خطوط هوایی این کشور بازداشت کرده و  روز جمعه مورد بازجویی قرار داده است.

این آدما که همه عضو یه گروه تازه تاسیس خشونت طلب هستن، هفته گذشته در کوالالامپور بازداشت شده ان. بازجویی از این آدما که بین ۲۲ تا ۵۵ سال سن دارن، به درخواست اف بی آی و ام آی۶ صورت گرفته.

در حالی که حدود ۲ ماه از پنهون شدن هواپیمای پرواز شماره ۳۷۰ که راهی پکن بود، می گذره، و بر خلاف تلاش های گسترده تیم های جست وجو و امداد، هنوز هیچ ردی از این هواپیما پیدا نشده. تصور می شه که این هواپیما که ۲۳۹ سرنشین داشته، بعد از خروج از فرودگاه کوالالامپور تغییر راه داده و در آب های اقیانوس هند سقوط کرده.

یه افسر واحد خاص دایره ضدتروریسم مالزی با اشاره به بازداشت این افراد گفته که این بازداشت ها احتمال تروریستی بودن این حادثه رو تقویت کرده. ایشون می گوید: «احتمال اینکه افراد مسلح هواپیما رو از راه خود منحرف کرده باشن، بازم خیلی زیاده و بازرسان بین المللی خواهان گزارشی کامل در مورد این گروه تروریستی تازه تاسیس هستن.»

تا الان بعضی از این افراد اعتراف کرده ان که قصد انجام عملیات های تروریستی رو داشته ان، اما همه اون ها دست داشتن در گم شدن این هواپیما رو رد کرده ان.

اضافه بار ۲ تنی هواپیما دیگه موضوعیه که به سوالات بی جواب در مورد گم شدن این هواپیما اضافه کرده. مقامات مالزیایی روز گذشته اعلام کردن که این هواپیما علاوه بر موارد ثبت شده، محموله ای ناشناس هم حمل می کرده. طبق این گزارش، این هواپیما در بخشی از قسمت بار محموله ای به همراه داشته که به عنوان باتری های لیتیوم و به وزن ۲۰۰ کیلوگرم ثبت شده بوده. مقامات مالزیایی اما حالا می می گن این محموله بر خلاف اطلاعات ثبت شده، ۲۴۵۳ کیلوگرم وزن داشته.

منتشر کردن این اطلاعات سوالات در مورد سرنوشت هواپیما رو بیشتر از قبل زیاد کرده. تغییر راه، قطع شدن سامانه های ارتباطی، پرواز طولانی بدون رهگیری رادارها و حالا بار اضافه از جمله مواردی هستن که موجب شده سناریوهای زیادی از هواپیماربایی تا هدف قرار گرفتن بوسیله سامانه های دفاعی، واسه توضیح گم شدن این هواپیما مطرح شه.

میهمان