آموزشی

محمود احمدی نژاد به دادگاه احضار شد

mahmodشعبه ۷۶ دادگاه کیفری استان تهران محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران رو به دادگاه احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، این احضاریه بدنبال شکایت آقای علی لاریجانی و هم اینکه رئیس کمیسیون اصل  ۹۰ مجلس شورای اسلامی و هم یعقوب خلیل نژاد علیه رئیس جمهور فرستاده شده.

در همین رابطه پایگاه اطلاع رسانی دولت با اعلام این خبر با با لحن اعتراضی نوشت: فرستادن این احضاریه در حالی انجام شده که براساس اصل ۱۴۰ قانون اساسی: “رسیدگی‏ به‏ اتهام‏ رئیس‏جمهور و معاونان‏ اون و وزیران‏ در مورد جرایم‏ عادی‏ با اطلاع‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ در دادگاه‏های‏ عمومی‏ دادگستری‏ انجام‏ می‏شه.”سوال اینجاس که چه در زمان و با چه کیفیتی این شکایت به اطلاع نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده و تشریفات قانونی براساس قانون اساسی انجام شده یا خیر؟

جالبه بدونین تاریخ رسیدگی به شکایت از رئیس جمهور؛ ۵ آذر ۱۳۹۲ حدود ۶ ماه بعد از ابلاغ اون و چهارماه پس از پایان مسئولیت هشت ساله دکتر احمدی نژاد تعیین شده.

قبل از این هم احضاریهایی واسه رئیس جمهور فرستاده شده.

محمدعلی پورمختار رئیس کمیسیون اصل ۹۰ در گفتگو با خبرنگار مهر، در جواب به این سئوال که شکایت ایشون به عنوان رئیس کمیسیون اصل ۹۰ از محمود احمدی نژاد که موجب احضار ایشون به دادگاه شده ، درباره چه موضوعی بوده گفت: موارد زیادی بوده و من یادم نیس که این احضار به خاطر کدوم موضوعه.

ایشون هم اینکه درباره اینکه پس وجود شکایت رو تایید می کنین، اضافه کرد: وقتی دولت گزارش داده که اینجور مسئله ای هست پس حتما هست اما من چون خاطرم نیس فعلا اون رو تکذیب یا تایید نمی کنم.

به گزارش مهر، کمیسیون اصل ۹۰ پیش ازاین بارها به دنبال بررسی شکایات نمایندگان از رئیس جمهور و رای مجلس ، این شکایات رو طبق ماده ۲۳۳ آیین نامه داخلی مجلس به قوه قضاییه فرستاده س .

شکایت از رئیس جمهور واسه نبود تشکیل به موقع وزارت ورزش و جوانان ، تخلف در وزارت نفت،  نبود ارائه گزارش کارکرد سالای برنامه موضوع نامه (۱۵۷) و هم (۱۵۸ ) قانون برنامه چهارم و فاصله گرفتن بیشتر از هدف سند چشم انداز، تخلفات تکراری و بسیار زیاد در اجرای قانون بودجه براساس گزارشای دیوان محاسبات کشور (از جمله گزارشای تفریغ بودجه، گسترش بخش کارکرد دولت با نبود تعهد به قانون سیاستای اصل ۴۴ (گزارش کمیسیون مربوطه) (واگذاری سهام و پرداخت سود سهام عدالت و …) و  شونه خالی کردن از ابلاغ بعضی از مصوبات قوانین مجلس شورای اسلامی و نبود ارسال بعضی از مصوبات دولت به رئیس مجلس شورای اسلامی، شکایت از راه ترکیب وزارتخانه ها از موارد بررسی شده در کمیسیون اصل ۹۰ بوده.

noindex

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *