تنها اپلیکیشنای بومی اپل نیستن که از فناوری ۳D Touch پشتیبانی می کنن. امروز تعدادی از پیشرفت دهندگان اپلیکیشنای شخص سوم iOS، اقدام به بروزرسانی اپلیکیشنای خود واسه پشتیبانی از این تکنولوژی جدید در آیفون ۶ اس کردن. در این مطلب با تعدادی از این اپلیکیشنا که از ۳D Touch پشتیبانی به عمل میارن آشنا میشین.

قبل از خوندن مطلب، به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که اینا حتما بهترین اپلیکیشنا در پشتیبانی از این فناوری نیستن و هنوز بسیار زوده که بخوایم در مورد کاربردی بودن یا نبودنشان قضاوت کنیم. اما با خوندن مطلب خواهید دونست که پیشرفت دهندگان چیجوری می تونن از ۳D Touch واسه ارتقای اجناس نرم افزاری خود استفاده کنن.

نکته دیگه اینکه اگه واسه جستجوی اپلیکیشنا از اسپات لایت استفاده می کنین، باید بدونین که ۳D Touch در فهرست یافته های جستجوی اون کار نمی کنه. واسه باز کردن اپلیکیشنا باید آیکن اونا رو در صفحه خونه فشار بدین.

در ادامه با سایت ما همراه باشین. 

Instagram

اینستاگرام از توانایی نمایش پنجره های پاپ آپ ۳D Touch بهره جسته است. بدین صورت که وقتی درون پروفایل یه فردین، می تونین به جای دیدن یه منوی فرعی از فرمانا، پیش نمایشی از عکسای موجود در اون صفحه رو ببینین.

Pinterest

به کار گیری ۳D Touch در پینترست، صفحه های پربحث روز رو نمایان کرده و از راه فشردن آیکن اپ، توانایی ساخت صفحه جدید رو جفت و جور می کنه. البته ساختار عمل در این نسخه کمی ناشیانه س. گزینه های Pin، Heart و Send با فشار روی هر عکس نمایان می شن، اما واسه به کار گیری اونا باید هر دو دست خود رو درگیر این کار کنین (یکی واسه ۳D Touch و دیگری واسه انتخاب گزینه ها).

DropBox

وقتی که در دراپ باکس هستین، با فشار دادن انگشت روی عکسای موجود در پوشها می تونین پیش نمایشی از اونا ببینین. هم اینکه همین کار رو می تونین واسه دیدن چیزی که در پوشهای منوی Filesه هم انجام بدین. ۳D Touch با فشردن آیکن اپ گزینه هایی مثل جستجو، عکسای گذشته یا تصاویر تغییر نام یافته و آپلود سریع رو نمایان می سازه.

WeChat

محبوب ترین اپلیکیشن پیام رسان چین، وقتی روی صفحه مکالمات در اپ فشار وارد می کنین، پیش نمایشی از کلیه مکالمات رو براتون به نمایش در می آورد. هم اینکه با همین کار می تونین صحبت جدیدی رو شروع کنین. با فشار دادن آیکن اپلیکیشن هم به QR Code مخصوص خود در ایشون چت دسترسی پیدا میکنین.

با ۳D Touch می تونین گروه هایی که ترافیک پیام بالایی دارن رو هم بی صدا کنین.

Shazam

۳D Touch در شازام به شما خیال راحت میده که هیچ فرصتی رو واسه ضبط و تشخیص آهنگا از دست ندین، چون که باز کردن اپلیکیشن در روش معمولی بسیار زمان بره. واسه شازام کردن با اپ کافیه کمی آیکن اون در صفحه خونه رو فشار بدین.

Hipstamatic

این اپلیکیشن عکاسی و ویرایش تصویر به کمک ۳D Touch، منویی بسیار کاربردی در اختیارتون قرار میده: با فشار دادن آیکن اپ به غیر از نمایش یه میان بر واسه ویرایش آخرین عکسی که گرفتین، دوربین فعال می شه و حالا می تونین در حالات Sunset، Portrait و Blogger به سرعت عکاسی کنین.

Carrot Weather (قیمت: ۳٫۹۹ دلار)

عکس

قابلیتای ۳D Touch در این اپلیکیشن بسیار ابتدایی ان: فشار روی آیکن اپ به جای نمایش وضعیت هوا، تنها گزینه هایی واسه جستجو و موقعیتای جغرافیایی رو نمایان می کنه. انگار پیشرفت دهندگان Carrot Weather بهتر می دونن تا واسه اطلاع از وضعیت آب و هوا اپلیکیشن رو باز کنین.

The Night Sky (قیمت: ۹۹ سنت)

اپلیکیشن The Night Sky می تونه در مورد صور فلکی که بالای سرتون قرار گرفته اطلاعات دقیقی ارائه دهد و بسته به ساعت، موقعیتای مناسب واسه رصد ستارگان رو واسه شما رتبه بندی کنه. توانایی ۳D Touch در این اپ میان برهایی از جدیدترین اخبار ناسا، یه گزینه جستجو و دسترسی سریع به نمای زنده از آسمون رو براتون جفت و جور می کنه.

Categories:فناوری
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *