پارک های آبی مشهد

پس از کشف ویژگی های بسیار خاص گردشگری شهر مشهد توسط سرمایه گذاران خصوصی و دولتی، مراکز تفریحی بسیار بزرگ و مدرنی در این شهر به بهره برداری رسید. شاید باورش دشوار باشد، اما سالانه قریب ۳۰ میلیون نفر زائر و گردشگر داخلی و خارجی به مشهد سفر می کنند و این یعنی تور مشهد، با اختلاف از سایر تورهای داخلی ایران، پرمخاطب ترین تور است. به همین خاطر، امکانات اقامتی و تفریحی این شهر به آنجا رسیده اند که امروز بزرگ ترین پارک آبی جهان در مشهد به بهره برداری رسیده است. پارک های آبی مشهد جزو مطرح ترین تفریحات این شهر به حساب می آیند؛ در زیر به معرفی ۳ پارک آبی بزرگ مشهد خواهیم پرداخت.

پارک آبی آفتاب مشهد

پارک آبی آفتاب مشهد

پارک آبی آفتاب مشهد

در کنار مجتمع تجاری بزرگ الماس شرق، یکی از بزرگ ترین پارک های آبی طبقاتی جهان وجود دارد که امکاناتی حیرت آور را در خود جای داده است. پارک آبی آفتاب مشهد، تمام تجهیزاتی را که یک پارک آبی به آن ها احتیاج دارد در خود جای داده است. این مجموعه سه استخر مجزا دارد که دو تا از آن ها برای استفاده آقایان و بانوان، و یک استخر VIP است. برگ برنده آفتاب مشهد، استخری با عمق ۱۲ متر است که برای غواصی مورداستفاده قرار می گیرد و نمای طبیعی کف اقیانوس در آن ساخته شده است. رودخانه ای به طول ۱۷۰ متر که ۲ تونل سنگی در آن قرار گرفته اند، چاله فضایی به ارتفاع ۱۷ متر، استخر موج به ارتفاع ۳۵ متر، سرسره ۱۸ متری سرعت و بسیاری امکانات هیجان انگیز دیگر نظیر: استخر نمک اسپوتا برای لایه برداری پوست (اولین بار در خاورمیانه)، یوگا، آروماتراپی، ماساژ آقایان و بانوان، سونای ماسه (اولین بار در خاورمیانه)، تنها بخشی از امکانات پارک ساحلی آفتاب مشهد هستند.

سرزمین موج های آبی مشهد

سرزمین موج  های آبی مشهد

سرزمین موج های آبی مشهد

از معروف ترین و بزرگ ترین پارک های آبی ایران و خاورمیانه، سرزمین موج های آبی مشهد است که در بلوار اندیشه قرار گرفته است. این پارک آبی هم امکانات بسیار کاملی دارد که از میان آن ها می توان به: چاله فضایی، سرسره های متعدد و متنوع (آهسته، سرعت، پیچشی، تویستر، موج، تاپسی توروی و…)، سونا، جکوزی، حمام ترکی، رستوران و کافی شاپ، رودخانه های خروشان و آرام، اشاره کرد. برگ برنده این مجموعه که به تازگی به آن اضافه شده است، یک سرسره ۳۰۰ متری است که به همراه جت موج، تجربه ای بسیار ویژه به حساب می آیند. همچنین سرسره تاپسی توری موج های آبی مشهد، به عنوان بهترین سرسره آبی جهان در سال ۲۰۱۰، از دید انجمن پارک های آبی جهان دست یافته است. اگر چه دسترسی به این مجموعه بسیار آسان است، اما اگر در آفر تور مشهد، هتلی را انتخاب کنید که در نزدیکی سرزمین موج های آبی باشد، می توانید بیش از ۱ بار این مجموعه را امتحان کنید.

سرزمین موج های خروشان مشهد

سرزمین موج  های خروشان مشهد

سرزمین موج های خروشان مشهد

موج های خروشان مشهد با ۳ هکتار مساحت، بزرگ ترین پارک آبی جهان است و جدیدترین پارک آبی مشهد به حساب می آید. این مجموعه ۶۰ سرسره آبی دارد که در نوع خودش عدد بسیار عجیب و غریبی ست؛ البته ۴ سرسره سقوط آزاد ۴۰ متری هم باید به این آمار اضافه شوند! بزرگ ترین مجموعه سونای جهان هم در سرزمین موج های خروشان مشهد به بهره برداری رسیده است که شامل سونای خشک و بخار می شود که امکاناتی نظیر جکوزی و حمام ترکی هم در آن وجود دارند. موج های خروشان در منطقه بسیار زیبایی از ییلاقات شاندیز قرار گرفته است و از این نظر هم جذابیت های خاص خود را دارد.