دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی راه حلهای اختلاف ناشی از عقود الکترونیک و تعیین دادگاه صالح

قسمتی از متن پایان نامه :

 

مبحث پنجم: اشکال مختلف انعقاد قراردادهای الکترونیکی
متناسب با درجه بکارگیری سیستم کامپیوتری در انعقاد قراردادها و میزان دخالت عنصر بشری در آن، قراردادها ممکن است به چندین شکل منعقد گردد.
شکل اول جایی است که یک انسان طبیعی به عنوان اصیل و یا به نمایندگی از یک شخصیت حقوقی با استفاده از یک برنامه رایانه­ای اقدام به تجارت الکترونیکی می­کند که در این صورت، رایانه صرفاً به عنوان یک ابزار در خدمت طرفین است که مبادرت به انعقاد قرارداد می­کنند. مثل این که طرفین از طریق تبادل ایمیل، نسبت به انعقاد قرارداد اقدام می­کنند.
شکل دوم زمانی است که پیشنهادی به صورت یک قرارداد نمونه در سایت عرضه­کننده کالا یا خدمات وجود دارد و مشتری با مراجعه به سایت مزبور و کلیک کردن بر روی یک «آیکون» پیشنهاد ارائه شده را قبول می­کند. در این حالت، از طریق کلیک کردن، قرارداد به صورت آنلاین منعقد      می­شود.
شکل سوم جایی است که طراح یک برنامه­ی رایانه­ای، با تهیه یک برنامه مشخص، این امکان را فراهم می­سازد که معاملاتی با شرایط معین و از پیش تعیین شده منعقد گردد. در سیستم مبادله الکترونیکی داده­ها[1] سامانه رایانه­ای در مقابل دریافت اطلاعات مشخص، واکنش خاصی را که توسط طراح و یا کنترل کننده از پیش تعین شده از خود نشان می­دهد این واکنش می­تواند ارسال یک متن از پیش تهیه شده، سفارش کالا و یا قبول آن باشد.
شکل چهارم جایی است که طبق یک برنامه رایانه­ای، سیستم قادر است نه تنها به طور خودکار بلکه به طور مستقل و خودمختار اقدام به انجام تراکنش­هایی نماید و ایجاب و قبول یک قرارداد را بدون دخالت یک شخص طبیعی با موفقیت انجام دهد که به آن «نمایندگی نرم افزاری» گویند.[2]
مبحث ششم: بررسی مسائل مربوط به تشکیل قراردادهای الکترونیکی
گقتار اول: شناسایی و اعتبار قراردادهای الکترونیکی
گفتار دوم: اسباب و شرایط تشکیل قراردادهای الکترونیکی
گفتار سوم: زمان و مکان تشکیل قراردادهای الکترونیکی
[1]– electronic data interchange (EDI)
[2] – عبدالحسین شیروی ،همان، صص 419 و 420.

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف تحقیق
هر تحقیقی در صدد یافتن نتایجی است تا بتواند بعضی از مشکلات موجود را از پیش روی بردارد. پژوهش حاضر از این قاعده مستثنی نیست. در این تحقیق کوشش بر آن است که در کنار کشف و شناساندن مسائل ناشی از عقود الکترونیک راه حل­هایی برای رفع این مشکل ارائه شود

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بررسی راه حلهای اختلاف ناشی از عقود الکترونیک و تعیین دادگاه صالح

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با PDF):

پایان نامه بررسی راه حلهای اختلاف ناشی از عقود الکترونیک و تعیین دادگاه صالح