دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

  مبارزه ­با پولشویی­­ در حقوق ­ایران ­­و بین­ الملل

قسمتی از متن پایان نامه :

 

کارت های از پیش پرداخت شده[1]

این کارت ها به عنوان یکی از ابزارهای پرداخت الکترونیکی، می توانند به شکل کارت های اعتباری باشند که جهت خرید خدمات اینترنتی به کار می روند.[2] تصور کنید فردی توانسته از طریق ارتکاب جرم، مقادیری پول تحصیل کند و سپس اقدام به خرید مقدار زیادی کارت تلفن یا کارت اینترنت می کند. آنگاه کارت های خریداری شده را به قیمتی پایین تر از خرید در بازار می فروشد و درآمد حاصل را به حساب خود می ریزد و بدین ترتیب پول های کثیف شسته می شود؛ یا فردی که پول کثیف را در دست دارد، حجمی از خدمات اینترنت را از یک ارائه کننده خدمات می خرد و سپس با چاپ کارت های اینترنتی، آن هارا به مغازه دارها و یا دکه های روزنامه فروشی با قیمت پایین تر می فروشد و پول آن را به حساب خود واریز می کند.در این صورت اگر کسی اورا درباره منشأ پول ها مورد سؤال قرار دهد خواهد گفت پول ها را از طریق خرید و فروش به دست آورده، در حالی که چنین نبوده و او از طریق، فرایند پولشویی را تسهیل کرده و امکان شناسایی و دستگیری خود را دشوار ساخته است.

د- حراج های پیوسته[3]

شرکت هایی که حراج الکترونیکی دارند و وب سایت هایی را با کارکرد حراج الکترونیکی راه اندازی می کنند، دارای حساب بانکی هستند.فروشنده کالای خود را از طریق این وب سایت معرفی می کند و خریدار پس از پسند کالا، پول آن را به حساب شرکت می ریزد. سپس فروشنده کالا را برای خریدار ارسال می کند و در صورتی که خریدار تأیید کند کالای دریافتی همان است که سفارش داده، شرکت پول را به حساب فروشنده واریز خواهد کرد[4]. حال ممکن است عاملان پولشویی از این امکان جهت پولشویی استفاده کنند؛ بدین ترتیب که مشخصات یک کالای گرانقیمت را ظاهراً جهت فروش بر روی وب سایت نمایش می دهند و فرد دیگری به عنوان خریدار صوری اقدام به خرید آن کرده، وصول کالا را به شرکت اعلام می کند. بدین ترتیب، پول کثیف توسط یکی از عاملان پولشویی به عامل دیگر منتقل می شود.

ه-  بانکداری از طریق موبایل

این شیوه پرداخت هم مثل بانکداری اینترنتی است. دستور پرداخت از طریق پیام صوتی یا پیام متنی صادر می شود. وقتی با موبایل سفارش پرداخت صادر می شود، شماره تلفن و شماره سریال گوشی پرداخت کننده در نزد کاربرها ثبت و ضبط می شود. حال پولشو می تواند از طریق پیام های متنی یا صوتی یک موبایل ثبت نشده اقدام به جابه جایی پول از حساب های مختلف کند.در واقع، اگر این فناوری با سرقت هویت و افتتاح حساب های بانکی ترکیب شود، محیط مناسبی را جهت اختفای هویت افراد و جابه جایی پول فراهم می آورد. بدین ترتیب، بانکداری از طریق موبایل به عنوان شیوه ای برای پول شویی مورد سوءاستفاده مجرمان قرار می گیرد.

[1]  prepaid cards

5 کارت های تلفن، کارت های شارژ تلفن همراه اول یا ایرانسل در کشورمان، از نمونه های بارز این نمونه کارت ها هستند.

 

[3]On-Line Aouction

[4] -Filipkowski, wojciech,(Cyber Laundering:An Analysis of Typology and Techniques),International Journal of Criminal Justice Scienes,vol.3,2008,p.15-27.

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

سوالات وفرضیه های پژوهش

1.قوانین ومقررات پولشویی در حقوق ایران در مقایسه با حقوق بین الملل در مراحل ابتدایی واولیه آن قرار دارد.

  1. نهادهای مالی-بانکی اقدامات نظارتی موثری در جهت تقویت فرایند مبارزه با پولشویی دارند

اهداف تحقیق

1.بررسی تعاریف در مورد پولشویی وبیان روشهای ارتکاب جرم می باشد .

2.شناسایی­ قوانین پولشویی­را درسطح بین­الملل وایران بوده وتبیین ضرورت مبارزه باپولشویی می­باشد.

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه مبارزه ­با پولشویی­­ در حقوق ­ایران ­­و بین­ الملل

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با PDF):

پایان نامه مبارزه ­با پولشویی­­ در حقوق ­ایران ­­و بین­ الملل