دانلود پایان نامه

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 تحول در مفهوم توسل به زور و تهدید توسل به زور

قسمتی از متن پایان نامه :

 

مبحث سوم: تحولات توسل به زور پس از جنگ جهانی دوم

در گيرودار جنگ جهاني دوم، دول متحد براي غلبه بر دشمن، همكاري كامل داشتند و زمامداران ايشان به­خصوص ریيس جمهور آمريكا و نخست وزير انگليس و روسيه بطور دایم در تماس بودند و كنفرانسﻫﺎي متعددي به منظور تبادل نظر در مسایل بينﺍلمللي و اخذ تصميمات لازم براي رفع خطر مشترك و حصول به پيروزي نهايي تشكيل دادند. در اين راستا، كنفرانس واشنگتن به پيشنهاد دولت انگليس با شركت ریيس جمهور آمريكا و نخست وزير انگليس و سفير كبير روسيه در دسامبر ۱۹۴۱ تشكيل شد. يكي از اقدامات اساسي اين كنفرانس، تنظيم اعلاميه ملل متحد است كه در اول ژانويه ۱۹۴۲ به امضاي ۲۶ دولت كه با آلمان و متحدينش در جنگ بودند، رسيد. در اين اعلاميه، دول متحد ضمن تاييد اصول منشور آتلانتيك، متعهد شدند كه از همه وسايل و منابع نظامي و اقتصادي خود براي غلبه بر دشمن مشترك استفاده نمايند و جنگ را تا پيروزي نهايي ادامه دهند و هيچ­يك بطور جداگانه پيمان متاركه يا عهدنامه صلح منعقد نكنند.

در كنفرانس مسكو ۱۹۴۳ كه با شركت وزراي خارجه دول بزرگ تشكيل شد و راجع­به ايجاد جبهه دوم و پياده كردن قشون در فرانسه در بهار سال۱۹۴۴ و مورد تقاضاي روسيه بود سران سه دولت در تهران تصميماتي گرفتند و هم­چنين نمايندگان دول شركت­كننده اعلام كردند كه براي حفظ صلح و امنيت بينﺍلمللي تشكيل يك سازمان جهاني كه متكي بر اصل حاكميت كشورها اعم از بزرگ و كوچك باشد ضرورت دارد.[۱]

مطلب مشابه :  سنجش سیاست کیفری و کرامت انسانی-دانلود پايان نامه ارشد حقوق

اما شالوده اساسي تشكيل سازمان ملل متحد در كنفرانسﻫﺎي دمبارتن اوكس ريخته شد. اين كنفرانسﻫﺎ عبارتند از دو كنفرانس كه يكي از ۲۱ تا ۲۸ سپتامبر ۱۹۴۴ با شركت نمايندگان دول آمريكا، انگليس و روسيه و ديگري از ۲۹ سپتامبر تا ۱۷ اكتبر با شركت نمايندگان آمريكا، انگليس و چين در دمبارتن اوكس واقع در واشنگتن تشكيل گرديد و راجع به اساسنامه سازمان ملل متحد كه منشور ملل متحد ناميده شده است، مذاكراتي نموده و طرح مقدماتي آن را تهيه كردند. پس از تبادل نظر لازم نمايندگان، دول شركت كننده توافق كردند كه سازمان ملل متحد مركب از يك مجمع عمومي، يك شوراي امنيت، يك دبيرخانه، يك شوران اقتصادي و اجتماعي باشد و دول آمريكا، روسيه، انگليس، چين و فرانسه به عنوان اعضاي دایمي شوراي امنيت باشند. ولي در اين كنفرانس راجع به وجود يا عدم وجود حق وتو بين اعضا توافقي نشد و موضوع به بعد موكول گرديد.[۲]

بعد از اظهار نهايي سران سه دولت در كنفرانس يالتا به تاريخ ۲۵ آوريل ۱۹۴۵ در كنفرانس سانفرانسيسكو كه با شركت نمايندگان پنجاه دولت تشكيل شده بود بالاخره منشور ملل متحد به تصويب رسيد. اين منشور در ۲۶ ژوئن ۱۹۴۵ به امضاي نمايندگان دول رسيد.

مهم­ترين واقعه بعد از جنگ دوم (از لحاظ همكاري بينﺍﻟمللي) تشكيل سازمان ملل متحد است كه تمام كشورها عضو آن ﻣﻰباشند. اساس كار اين سازمان منشور آن است كه تا حدودي وظايف و اختيارات اركان سازمان را مشخص كرده است.

۲۷ – صفدري، محمد، حقوق بينﺍلملل عمومي، جلد اول، چاپ دوم، انتشارات ابوريحان ۱۳۴۲، ص ۷۷٫

مطلب مشابه :  پايان نامه ارشد حقوق:شناسایی ملاکهای تشخیص تناسب در دفاع از نظر رویه قضایی ایران

۲۸ – همان، ص ۸۲٫٫

برای دیدن جزئیات بیشتر ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک زیر مراجعه نمایید:

پایان نامه

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تحول در مفهوم توسل به زور و تهدید توسل به زور  با فرمت ورد