Site Loader

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی راه حلهای اختلاف ناشی از عقود الکترونیک و تعیین دادگاه صالح

قسمتی از متن پایان نامه :

 

مبحث دهم: امنیت در تجارت الکترونیک و زیرساخت­های آن

گفتار اول: امنیت در تجارت الکترونیک

در خرده فروشی سنتی، خریداران ریسک استفاده از کارت­های اعتباری خود را در فروشگاه­های معمولی می­پذیرند زیرا آن­ها می­توانند کالای مورد معامله را ببینند و لمس کنند و راجع به فروشگاه در نزد خود داوری کنند اما در اینترنت بدون آن نشانه­های فیزیکی، برای خریداران خیلی مشکلتر است تا امنیت سیستم تجاری شما را تشخیص دهند. همچنین در اینترنت خطرات امنیتی مهمی نیز خود نمایی می­کنند.

بند اول: کلاهبرداری: هزینه پائین ساختن یک وب سایت و سادگی کپی­کردن صفحات موجود به روی سایت، به سادگی امکان ساخت سایت­های غیرقانونی را که به نظر توسط یک شرکت ثبت شده و معتبر هدایت می­شوند، ایجاد می­کند در حقیقت هنرمندان جنایتکار به صورت نامشروع اطلاعات کارت­های اعتباری دیگران را به وسیله ایجاد  وب سایتهای به نظر حرفه­ای که از شرکت­های قانونی تقلید کرده اند، به دست می­آورند.

بند دوم: افشای غیرمجاز: وقتی تراکنش معامله به صورت باز و بدون امنیت و کدگذاری مناسب به اینترنت ارسال می­شود هکرها خواهند توانست این تراکنش را جهت به دست آوردن اطلاعات حساس مشتریان از جمله آگاهان شخصی و یا شماره­های کارت اعتباری استراق سمع کنند.

بند سوم: دستکاری غیرمجاز: یک رقیب یا یک مشتری ناراضی ممکن است بتواند وب سایت را تغییر دهد بنابراین باعث از کار افتادن سرویس دهی به مشتریان بالقوه سایت شوند.

بند چهارم: تغییر اطلاعات: محتویات یک تراکنش نه تنها ممکن است مورد استراق سمع واقع شود بلکه ممکن است در مسیر نقل و انتقال تغییر نماید چه به صورت کینه جویانه و چه به صورت اتفاقی.شرکت Yankee group مستقر در بوستون امریکا در نتیجه نظرسنجی از 700 نفر که متخصص در زمینه امنیت بودند متوجه شد که 55 درصد تجاوزها به اطلاعات شبکه، توسط افراد داخل شرکت بوده و تنها 25 درصد تجاوزها توسط افراد خارج سازمان گزارش شده است.[1]

[1] – همان

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف تحقیق

هر تحقیقی در صدد یافتن نتایجی است تا بتواند بعضی از مشکلات موجود را از پیش روی بردارد. پژوهش حاضر از این قاعده مستثنی نیست. در این تحقیق کوشش بر آن است که در کنار کشف و شناساندن مسائل ناشی از عقود الکترونیک راه حل­هایی برای رفع این مشکل ارائه شود

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

پایان نامه بررسی راه حلهای اختلاف ناشی از عقود الکترونیک و تعیین دادگاه صالح

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با PDF):

پایان نامه بررسی راه حلهای اختلاف ناشی از عقود الکترونیک و تعیین دادگاه صالح