پایان نامه تغذیه و آداب آن در آثار منظوم و منثور فارسی از آغاز تا قرن دهم هجری

0 Comments

 دانلود متن کامل پایان نامه تغذیه و آداب آن  در آثار منظوم و منثور فارسی از آغاز تا قرن دهم هجری


 

(در فایل دانلودی نام نویسنده موجود است)
تکه هایی از متن پایان نامه به عنوان نمونه :
چکیده :
این پایان نامه با عنوان ” تغذیه و آداب آن  در آثار منظوم و منثور فارسی از آغاز تا قرن دهم هجری ” به بررسی آداب تغذیه ای در آثار نظم ونثر فارسی پرداخته است مانند مثنوی معنوی، دیوان حافظ ، شاهنامه فردوسی ، بوستان سعدی ، گلستان سعدی، اخلاق ناصری، معراج السعاده ، قابوس نامه، کیمیای سعادت، پرداخته است. بی هیچ شک و شبه به نیک می توان دریافت آداب وسنن تغذیه ای هر ملت در آثار ونوشته های آن ملت نماد و نمود دارد، ودر این میان شاعران و نویسندگان پارسی گوی در این زمینه طبع آزمایی کرده و به فرهنگ تغذیه ای و آداب آن اشاره کرده اند؛ که در این پایان نامه به آنها اشاره خواهم کرد.
 واژگان کلیدی :
تغذیه ، آداب ، نظم، نثر، قرن دهم .
 
 

  • مقدمه

این جانب از روزهای آغازین تحصیل در رشته زبان و ادب فارسی هماره به این می اندیشیدیم که این رشته چگونه می تواند در زندگی انسان ها مستقیماً تاثیر گذار بوده؛ و مفاهیم ارزنده و وسیع آن را چگونه می توان در زندگی بکار بست.
و چون تغذیه و غذا خوردن از ابتدایی نیازهای اساسی انسان است برآن شدم تا به بررسی نقش تغذیه و آداب آن در آثار منظم و منثور ادب فارسی پرداختم ، و در این راه به مطالب شیرین و نغز دست یافتم باشد عملکردن برآنچه گفته آمد حاصل شود.
 
 

  • بیان مسئله

از آنجا که موضوع این پژوهش به بررسی “تغذیه و آداب آن در آثار منظم و منثور فارسی از آغاز تا قرن دهم هجری” می پردازد نگارنده ابتدا به بررسی تغذیه و آداب آن در متون نظم و سپس در متون نثر فارسی پرداخته است، به بیان دیگر آنچه در ادب فارسی در مورد تغذیه و آداب آن وارد شده است سرشار است از مضامین اخلاقی و تعلیمی و خواهان آنم جامعه ای ادب دوست را به این موضوع آشنا سازم و بتوان در این راه از این پژوهش بهره کافی را برگرفت .
ابتدا به بررسی مضامین تغذیه در متون نظم و سپس در متون نثر فارسی پرداختن و در این راستا به موارد پند و اندرز و راه و روش پیشگیری در سلامت دست یافتم .

  • پرسش های تحقیقاتی
  • چه باید خورد ؟
  • چگونه باید خورد؟
  • چه چیز باید خورد؟
    • اهداف پژوهش

در این پژوهش به بیان تغذیه و آداب آن در متون نظم و نثر ادب فارسی از آغاز تا قرن دهم پرداخته شده است.

  • ضرورت و اهمیت تحقیق

یکی از راه های پژوهش و تحقیق در اینجا آشنایی با شیوه های تغذیه و آداب آن در آثار شاعران و نویسندگان به جهت آشنایی هر چه بیشتر جامعه ادبی است.
 

  • تعریف اصطلاحات و واژه های کلیدی

تغذیه: غذا، کسی را غذا دادن
آداب : جمع ادب، راه و روش شیوه
ادب فارسی: زبان و ادبیات فارسی
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
تعداد صفحه :54
قیمت :14700 تومان

بلافاصله پس از پرداخت لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار می گیرد

و در ضمن فایل خریداری شده به ایمیل شما ارسال می شود.

پشتیبانی سایت :               serderehi@gmail.com

در صورتی که مشکلی با پرداخت آنلاین دارید می توانید مبلغ مورد نظر برای هر فایل را کارت به کارت کرده و فایل درخواستی و اطلاعات واریز را به ایمیل ما ارسال کنید تا فایل را از طریق ایمیل دریافت کنید.

 

[add_to_cart id=154818]

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com