پایان نامه ارشد رشته برق: قوانین هدایت برای اهداف مانور پذیر با بهره گرفتن از سیستم های هوشمند

0 Comments

متن کامل پایان نامه مقطع کارشناسی ارشد رشته مهندسی برق

با عنوان : قوانین هدایت برای اهداف مانور پذیر با بهره گرفتن از سیستم های هوشمند (فازی) و کنترل کلاسیک

در ادامه مطلب می توانید تکه هایی از ابتدای این پایان نامه را بخوانید

دانشگاه آزاد اسلامی

واحد تهران جنوب

دانشکده تحصیلات تکمیلی

گروه مهندسی برق گرایش کنترل

سمینار کارشناسی ارشد

عنوان:

قوانین هدایت برای اهداف مانورپذیر با بهره گرفتن از سیستم های هوشمند (فازی) و کنترل کلاسیک

برای رعایت حریم خصوصی اسامی استاد راهنما،استاد مشاور و نگارنده درج نمی شود

تکه هایی از متن به عنوان نمونه :
(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)
چکیده:
در این سمینار سعی داریم به بررسی انواع روش های هدایت کلاسیک و هوشمند فازی موشک ضدهوائی بپردازیم. ابتدا به بررسی انواع روش های کلاسیک می پردازیم و روش هدایت خط دید و روش هدایت تناسبی را شرح می دهیم و مزایا و معایب آنها را تجزیه و تحلیل می کنیم. در ادامه به بررسی دو نوع از هدایت فازی می پردازیم. در روش اول سعی می کنیم با بهره گرفتن از ترکیب فازی هدایت های کلاسیک متناسب و متناسب افزوده و بنگ بنگ، یک روش هدایت بسازیم که مزیت های این روش ها را باهم جمع کند. در روش دوم با بهره گرفتن از مدل فازی T-S برای سناریوی درگیری، برای آن یک کنترل کننده فازی پایدار و مقاوم در برابر مانور هدف بسازیم. در نهایت نیز این روش های فازی را با بعضی روش های کلاسیک مقایسه کرده ایم.
مقدمه:
عمده ترین سلاح در حوزه سیستم های دفاع هوایی زمین پایه، موشک های زمین به هوا می باشند. برای درگیری در فاصله های بیش از چند کیلومتر موشک های زمین به هوا به سرعت جایگزین توپ های ضدهوایی می شوند. بهره مندی از مزیت استفاده این موشک ها در این فواصل لوازم دقیقی را می طلبد. برای مثال جهت تاثیر بیشتر، سرجنگی موشک های زمین به هوا در فاصله حدود 5 تا 20 متری اهداف باید منفجر شوند، اندازه این فاصله به مشخصات سرجنگی و آسیب پذیری اهداف وابسته می باشد. برای یک موشک زمین به هوا که در فاصله 30 کیلومتری هدف می باشد فاصله شعاعی 10 متری بین سرجنگی و هدف تحت زاویه 0/33 میلی رادیان (0/02 درجه) تعبیر می شود. با اطمینان کامل می توان گفت که بدون داشتن بعضی انواع هدایت حلقه بسته برای تصحیح مسیر گلوله در طول پرواز، به چنین دقتی نمی توان رسید.
فصل اول
اصول هدایت موشک های سطح به هوا
عمده ترین سلاح در حوزه سیستم های دفاع هوایی زمین پایه، موشک های زمین به هوا می باشند. برای درگیری در فاصله های بیش از چند کیلومتر موشک های زمین به هوا به سرعت جایگزین توپ های ضدهوایی می شوند. بهره مندی از مزیت استفاده این موشک ها در این فواصل لوازم دقیقی را می طلبد. برای مثال جهت تاثیر بیشتر، سرجنگی موشک های زمین به هوا در فاصله حدود 5 تا 20 متری اهداف باید منفجر شوند. اندازه این فاصله به مشخصات سرجنگی و آسیب پذیری اهداف وابسته می باشد. برای یک موشک زمین به هوا که در فاصله 30 کیلومتری هدف می باشد فاصله شعاعی 10 متری بین سرجنگی و هدف تحت زاویه 0/33 میلی رادیان (0/02 درجه) تعبیر می شود. با اطمینان کامل می توان گفت که بدون داشتن بعضی انواع هدایت حلقه بسته برای تصحیح مسیر گلوله در طول پرواز، به چنین دقتی نمی توان رسید.
این فصل برخی از مفاهیم اولیه را که در تحلیل دقت هدایت فاز نهایی به کار می روند معرفی می نماید این مفاهیم به آخرین ثانیه های مواجهه موشک با هدف اشاره می کند. مدل های هدایت بر روی خط دید (LOS) و هدایت ناوبری تناسبی (PN) شرح داده می شوند. از این مدل ها می توان به عنوان پایه هایی برای شبیه سازی ها استفاده کرد، که این شبیه سازی ها به نوبه خود برای مطالعه میزان خطای برخورد ناشی از اغتشاشاتی نظیر: مانورهای هدف، شتاب های محوری هدف، از دست دادن مکرر فرمان های هدایتی، خطاهای نشانه روی موشک، با یأس اندازه گیری و نویز ردگیری به کار می رود.
تعداد صفحه : 105
قیمت : 14700 تومان

 

—-

پشتیبانی سایت :       

*         serderehi@gmail.com

[add_to_cart id=144391]

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *