پایان نامه تأثیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر عوامل ایجاد کننده  مزیت رقابتی درونی

0 Comments

دانشگاه آزاد

دانشگاه آزاد اسلامی

 واحد علوم تحقیقات آذربایجان­شرقی

پایان نامه برای دریافت درجه کارشناسی ارشد

رشته: مدیریت اجرایی

گرایش: استراتژیک

 

عنوان:

تأثیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر عوامل ایجاد کننده  مزیت رقابتی درونی در صنایع کوچک استان آذربایجان­ شرقی

 

زمستان  1391

در فایل دانلودی نام نگارنده و استاد راهنما موجود است

1-1. مقدمه

         فن­آوری‌های نوین با سرعتی سرسام آور در حال پیشرفت هستند، به طوری که جوامع به صورت عام و بازار به صورت خاص با شتابی وصف ناپذیر به دنبال ترفند‌هایی می‌گردند که بقایشان را در این عرصه آشفته و متلاطم تضمین کنند. شرکت‌ها باید بپذیرند که فلسفه حیاتشان تغییر کرده است و دیگر زنده بودن به معنای رسیدن به وضعیت سوددهی مداوم نمی‌تواند باشد و باید به دنبال رقابت و ابزار آن باشند، چرا که امروزه کمتر شرکتی در این عرصه به صورت سنتی و به دور از قواعد جدید بازی، کسب و کار می‌کند و برای اینکه بتوان پا به پای رقبا باقی ماند یا شاید به سختی و با مهارت بسیار بتوان یک قدم از آنها پیشی گرفت، می‌بایست به قواعد جدید بازی کاملاً مسلط بود. بنابراین تسلط بر فناوری‌های جدیدی مانند فن­آوری اطلاعات و ارتباطات در کسب و کارها یک الزام وضرورتی اجتناب ناپذیر تلقی می‌شود.

     یکی از فن­آوری­های که طی چند دهه گذشته اســاس و بستر تحــــول در زندگی بشر بوده است فن­آوری اطلاعات و ارتباطات می­باشد سهولت ارتباطات، دسترسی گسترده و ارزان به اطلاعات تولید کامپیوترهای کوچک و سریع و همگانی شدن استفاده از آنها به همراه فن­آوری اطلاعات منجر به تغییراتی اساسی در عملکردها شده است. از این­رو جوامع می­کوشند تا با بهره گرفتن از ابزارهای فن­آوری اطلاعات و ارتباطات به جامعه اطلاعات محور یا دانایی محور دست یابند و جایگاه خود را در مجامع بین ­المللی حفظ نموده و بیش از بیش نفوذ فن­آوری اطلاعات و ارتباطات را گسترش داده و امور خود را در سازمان­های مجازی، تجارت­الکترونیکی، دولت­الکترونیکی، خودکارسازی ادارات، توسعه مکاتبات بدون کاغذ و غیره…. انجام بدهند.

    از طرفی با ظهور فن­آوری­های جدید انفورماتیک و دستیابی همگان به شبکه ارتباطی اینترنت تحولاتی در توانایی­های واحدهای صنعتی، روش­های تولید و توزیع و ساختار تشکیلاتی بنگاه­ها ایجاد شده که عموماً بر اهمیت رشد و توسعه صنایع کوچک و  متوسط در ساختار صنعتی کشورها افزوده شده است.

 

1-2. بیان مسئله

      ما اکنون در عصر فن­آوری اطلاعات و ارتباطات زندگی و کار می­کنیم تأثیر این فرایندها از قبیل خدمات کامپیوتری، شبکه­ های اینترنت، شبکه­ های داخلی، اتوماسیون اداری، دولت­های الکترونیکی، کلاس­های مجازی، ویدیو کنفرانس­ها، بانک­های الکترونیکی، سیستم­های خبره، هوش­مصنوعی، سیستم­های اطلاعات مدیریت، سیستم­های پشتیبانی تصمیم و غیره… همه این­ها انسان را به این فکر می­اندازد که آینده چه چیز جدیدی را به خانه­های ما خواهد آورد و دنیای مدیریت و کسب­وکـار سازمان­ها چگــونه خواهد بود ولی این را می­دانیم که مزیت­های این فن­آوری برای سال­هـای متمادی مقوله بسیار مهّم زمـانه ما خواهد بود. فن­آوری اطلاعات و ارتباطات عبارتست از ارسال، دریافت و پردازش داده ­ها از طریق فن­آوری­های جدید که باعث تسریع روندها و فرایندها می شود.

شرکت­ها برای ارتقاء کیفیت نیازمند ابزارهای مختلفی هستند که یکی از این ابزارها پیاده­سازی نظام کیفیت فراگیر است. پاسخ­گویی به نیازهای مشتری، برتری در کیفیت خدمات، برتری در کارآیی و برتری در نوآوری و خلاقیت همه در جهت بهبود سهم بیشتر بازار برای سازمان، و در نهایت سود بیشتر و رسیدن به مطلوبیت بیشتر برای سازمان و مشتریان خواهد بود. این امر میسر نمی­ شود مگر با بهبود کارآیی و ایجاد خلاقیت و نوآوری توسط منابع انسانی، و شناخت نیازهای مشتری و استفاده از تکنولوژی جدید در جهت ارتقاء موارد ذکر شده می­باشد (خداداد­حسینی و شهریاری، 1385، 76). تقریباً تمام مطالعاتی که تا امروز روی کسب مزیت رقابتی انجام شده ­اند بر این نکته تأکید دارند که از تکنولوژی اطلاعات نمی­توان به مزیت رقابتی دست یافت بلکه از بهره­ گیری درست و نحوه استفاده آن می­توان به این مهم دست یافت (کلارک، 1389، 159).

مدیران باید علاوه بر تجزیه تحلیل محیط بیرونی به درون سازمان خود نیز توجه داشته باشند این امر با توجه به ضعف­ها و قوت­های سازمان مهیا می­گردد و شناخت این عوامل باعث می­ شود تا سازمان به سمت بهبود کیفیت مستمر گام بردارد. وقتی یک سازمان از عملکرد بهتری نسبت به رقبای خود در یک یا چند زمینه برخوردار باشد به کسب مزیت رقابتی نایل شده و حفظ این مزیت رقابتی، در سازمان در وهله اول به واسطه بهره­مندی از منابع سازمان ایجاد می­ شود منابع ایجاد مزیت رقابتی، روش­های عمومی کاهش هزینه­ها و افزایش در­آمدها و دست­یابی به متمایز سازی است. این حالت در نهایت منجر به کسب مزیت رقابتی خواهد شد که سازمان می ­تواند بدون توجه به نوع صنعتی که در آن فعالیت دارد یا نوع محصولات و یا خدماتی که ارائه می­دهد از آن استفاده کند

تقریبا تمام مطالعاتی که تا امروز روی کسب مزیت رقابتی انجام شده ­اند بر این نکته تأکید دارند که از تکنولوژی اطلاعات نمی­توان به مزیت رقابتی دست یافت بلکه از بهره­ گیری درست و نحوه استفاده آن   می­توان به این مهم دست یافت این مسئله­ای است مهم زیرا مزیت رقابتی را به اطلاعات یا به سیستم­های اطلاعاتی وابسته می­ کند نه به تکنولوژی اطلاعات (کلارک، 1389، 159).

عوامل بسیاری بر عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی موثر است که در تحقیق حاضر سعی گردیده است که تأثیر بکار­گیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات توسط کارکنان بر عوامل ایجاد کننده مزیت صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی مورد بررسی قرار گیرد.

برای بررسی تأثیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات توسط کارکنان بر عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی، عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی بر اساس دیـدگاه مبتنی بر منــابع ســازمان که توسط هیل وجونز ارائه گردیداست، در چهارعامل، عبارتند از:

 1. برتری در کیفیت: در مزیت رقابتی تأثیر دو گانه دارد

ـ ارائه محصولات و یا خدمات با کیفیت بالا شهرت مارک را برای شرکت به ارمغان می­آورد

ـ اثر کیفیت بر بهره­وری یعنی کیفیت بالاتر خدمات به این معنی است که وقت کارمندان کمتر صرف دوباره کاری می­ شود و هزینه­ های هر واحد کار پائین می­آید.

 1. برتری در پاسخ­گویی به نیازهای مشتری: باید به نقاط زیر توجه نمود.

ـ باب­طبع مشتری نمودن

ـ  کم کردن زمان پاسخ­گویی به نیاز­های مشتری

ـ برتری در طراحی و پشتیبانی خدمات

همه این­ها باعث می­ شود شرکت قیمت بالاتری را برای خدمات خود طلب نماید

 1. برتری در کارآیی :یعنی برتری در تبدیل ورودی­ ها به خروجی­ها، ورودی­ ها عبارتند از، نیروی کار سرمایه، مدیریت تکنولوژی خروجی ها عبارتند از: خدمات یا محصولاتی که ارائه می­ شود.
 2. برتری در نوآوری: برتری در دست­یابی به هر چیز جدید در روش عملیات سازمان می­باشد نوآوری موفقیت آمیز ویژگی منحصر به فردی به سازمان می­دهد که رقبا فاقد آن هستند (هیل وجونز[1]، 2004، 54).

با توجه به مطالب اشاره شده در بالا و با عنایت به اهمیت وضرورت استفاده از فن­آوری اطلاعات و ارتباطات در صنایع کوچک به طور کلی هدف تحقیق حاضر در پی پاسخ­گویی به سؤال زیر است: 

بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات توسط کارکنان بر عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی چه تأثیری دارد؟

 

1-3. سؤال آغازین

        پرسش آغارین تحقیق حاضر عبارت است از:

بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات توسط کارکنان بر عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی چه تأثیری دارد؟

 

1-4. اهمیت و ضرورت تحقیق

     در اقتصاد نوین و رکود اقتصادی امروزی که تغییرات فن­آوری، سیاسی، اجتماعی و فـرهنگی بسیار متداول شده است، سازمان­ها برای حفظ و بقای خود دائماً در حال تغییر و تطابق خود با شرایط جدید هستند. این تغییرات ممکن است در تمام ابعاد سازمان از استراتژی­ها و تاکتیک­ها و روش­ها گرفته تا محصولات و خدمات شرکت را در بر گرفته و دچار تحول و دگرگونی نماید. حال این سؤال مطرح است در یک فضای کاملاً رقابتی و رقابت لجام­گسیخته چراغ هدایت سازمان چیست؟ در واقع در این عرصه چه چیزی می ­تواند سازمان­ها را از این تغییرات به سلامت عبور دهد. برای رکود اقتصادی مـوجود در این سال­ها باید از کوچکترین روزنه­ها که امید شکوفایی اقتصاد و در آن نمایان است، استفاده شود. در دنیای متلاطم و رکود اقتصادی نوین سازمان­ها، اولاً: باید محیط خارجی را خود به منظور شناخت فرصت­ها و تهدیدها بیشتر مورد توجه قرار دهند. ثانیاً: محیط درونی خود به منظور متمایز سازی و شناخت قوت­ها و ضعف­ها باید بذل توجه فراوان قرار گیرد و اینکه چرا برخی از شرکت­ها نسبت به برخی دیگر سودآورتر می باشند علت چیست؟ دلیل این سؤال را باید در عوامل درونی سازمان جستجو کرد عواملی که باعث خارج کردن رقبای سازمان از گردونه رقابت می­شوند عوامل رقابتی سازمان می­باشند در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی به علت شرایط جدید ایجاد شده و بوجود آمدن رقبای دیگر در عرصه صنعت و تولید این صنایع نیازمند این چنین نگرشی به درون سازمان هستند که بتوانند با توجه به عوامل ایجاد مزیت رقابتی نسبت به رقبای دیگر متمایز گردند و تحقیق حاضر در جهت شناخت نقاط متمایز سازی و ایجاد مزیت رقابتی بر رقبای دیگر صنایع کوچک می­باشد و چون رقبای صنایع کوچک از تکنولوژی روز استفاده می­ کنند پس باید به دنبال مزیت رقابتی پایدار و متمایز کننده برای خود باشند.

      در تحقیق حاضر سعی بر این شده است تا به استناد نظریه­ها و تحقیقات انجام یافته در حوزه فن­آوری اطلاعات و ارتباطات و همچنین مزیت رقابتی، بررسی و مورد مداقه بیشتر قرار گیرد. هم­چنین نظر به روش­های سنتی موجود در صنایع کوچک کشور و با توجه به اینکه هم اکنون استفاده از فن­آوری اطلاعات و ارتباطات در قلمرو مکانی مورد نظر به عنوان یک نیاز شناخته می­ شود و موضوع جدیدی می­باشد و همچنین به دلیل کمبود پژوهش­های صورت گرفته در رابطه با موضوع مزیت رقابتی درونی در ایران، این موضوع نیازمند بحث بیشتری می باشد.

 

1-5. اهداف تحقیق

هدف اصلی تحقیق حاضر، بررسی تأثیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات در عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی می­باشد. که در راستای این هدف، اهداف زیر دنبال می­ شود:

 1. 1. بررسی تأثیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر نوآوری در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی.
 2. 2. بررسی تأثیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر ارائه کیفی خدمات ( کیفیت خدمات) در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی.
 3. 3. بررسی تأثیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر پاسخ­گویی به نیاز مشتریان در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی.
 4. 4. بررسی تأثیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر کارآیی صنایع کوچک استان آذربایجان شرقی

 

1-6. چارچوب نظری تحقیق

     در تحقیق حاضر به منظور بررسی تأثیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی در صنایع کوچک استان آذربایجان شرقی، نظریه مبتنی بر منابع داخلی سازمان «هیل و جونز» به عنوان چارچوب نظری در نظر گرفته شده طبق این نظریه عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی عبارتند از:

 1. برتری در نوآوری
 2. برتری در کیفیت
 3. برتری در پاسخ­گویی به نیاز مشتریان
 4. برتری در کارآیی

 

(ممکن است هنگام انتقال از فایل اصلی به داخل سایت بعضی متون به هم بریزد یا بعضی نمادها و اشکال درج نشود ولی در فایل دانلودی همه چیز مرتب و کامل است)

فهرست مطالب

عنوان صفحه
فصل اول : کلیات 1
مقدمه 2
بیان مسئله 3
سؤال آغازین 5
اهمیت و ضرورت تحقیق 5
اهداف تحقیق 6
چارچوب نظری تحقیق 7
مدل تحلیلی تحقیق 8
مدل عملیاتی پژوهش 9
فرضیه ­های تحقیق 10
قلمرو تحقیق 10
محدودیت­های تحقیق 11
تعریف مفهومی متغیرهای تحقیق 11
تعریف عملیاتی متغیرها تحقیق 12
معرفی صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 14
فصل دوم : ادبیات و مبانی نظری تحقیق

بخش اول :  فن­آوری اطلاعات و ارتباطات

مقدمه                                                                                                               

17

18

18            

تاریخچه­ی سیستم­های اطلاعاتی مبتنی بر رایانه 19
سیستم اطلاعات و سیر تکامل سیستم­های اطلاعاتی 19
مفاهیم فن­آوری اطلاعات 20
تعریف فن­آوری اطلاعات و ارتباطات 22
الف

 

فهرست مطالب

عنوان صفحه
شبکه­ های ارتباطی 23
سیستم­های پرداخت الکترونیکی 24
تجارت الکترونیکی 25
مسیر رشد اینترنت 28
اتوماسیون اداری 29
دولت الکترونیک 30
سازمان­های مجازی وامتیازات رقابتی 32
مباحث حقوقی واخلاقی فن­آوری اطلاعات و مزیت­های آن 32
بخش دوم: مزیت رقابتی درونی 36
مقدمه 36
رقابت 37
دلایل رقابتی 37
جهانی شدن و رقابت در صنایع جهانی 38
مزیت رقابتی حاصل از تکنولوژی اطلاعات 41
دیدگاه مبتنی بر منابع سازمان در مزیت رقابتی 42
رویکرد­های مرتبط با عوامل مزیت رقابتی مبتنی بر منابع 42
منابع ایجاد مزیت رقابتی 43
صنایع کوچک 45
ویژگیهای صنایع کوچک 47
نقش صنایع کوچک و متوسط در توسعه صنعتی و اقتصادی 51
نقش صنایع کوچک در اقتصاد جهانی 52
استراتژی رقابتی در صنایع نوظهور 54
موانع رشد و توسعه صنایع کوچک در ایران 55
   
ب

 


فهرست مطالب

عنوان صفحه
     بخش سوم: تأثیر فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی 56
مقدمه 56
     بخش چهارم : پیشینه تحقیق 62
مقدمه 62
تحقیقات انجام گرفته در خارج از کشور 62
تحقیقات انجام گرفته در داخل کشور 64
فصل  سوم: مواد و روش­ها و روش­شناسی تحقیق

    روش تحقیق

69

69

جامعه و نمونه آماری 69
  ابزار جمع آوری اطلاعات 75
       روایی و پایایی ابزار جمع آوری اطلاعات 75
 روش تجزیه و تحلیل داده های آماری 76
فصل چهارم : تجزیه و تحلیل داده ­ها 77
مقدمه 78
بخش اول : توصیف آماری سؤالات پرسشنامه 79
بخش دوم: تجزیه و تحلیل استنباطی داده های آماری (آزمون فرضیه های تحقیق) 86
فصل پنجم : بحث و تفسیر و نتیجه ­گیری و پیشنهادها 96
مقدمه 97
نتیجه گیری 97
پیشنهادها 99
منابع و ماخذ 103
پیوست ها 108
پ

 

 

     فهرست جدول ها

شماره   عنوان     صفحه
1-1 زمان بندی مراحل انجام تحقیق 10
1-2 آمار مربوط به تعداد کارگاه های صنعتی استان آذربایجان شرقی 15
1-3 آمار مربوط به اشتغال صنایع کوچک در استان آذربایجان شرقی 15
1-4 آمار مربوط به میزان سرمایه ­گذاری در استان آذربایجان شرقی 16
1-5 آمار مربوط به میزان ارزش افزوده صنایع کوچک استان آذربایجان شرقی 16
2-1 دوره شروع سیستم های فن­آوری اطلاعات 19
2-2 انواع شبکه­ های ارتباطی 23
3-1 نمونه آماری به تفکیک سهم هر شهرک صنعتی 74
3-2 تقسیم بندی سؤالات پرسش­نامه 75
3-3 آزمون پایایی سؤالات بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات پرسشنامه 76
3-4 آزمون پایایی سؤالات عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی پرسشنامه 76
4-1 توزیع فراوانی و درصد پاسخ های نمونه آماری به سؤال جنسیت 79
4-2 توزیع فراوانی و درصد پاسخ های نمونه آماری به سؤال سن 80
4-3 توزیع فراوانی و درصد پاسخ های نمونه آماری به سؤال سطح تحصیلات 81
4-4 توزیع فراوانی و درصد پاسخ های نمونه آماری به سؤال سابقه مدیریت 82
4-5 توزیع فراوانی و درصد پاسخ­های نمونه آماری به سؤالات بکارگیری فن­آوری و اطلاعات 83
4-6 توزیع فراوانی و درصد پاسخ­های نمونه آماری به سؤالات عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی 83
4-7 آماره­های توصیفی متغیرهای تحقیق 84
4-8 آزمون r پیرسون برای تعیین همبستگی بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات و عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 86
4-9 تحلیل واریانس فرضیه اول مربوط به مدل رگرسیونی متغیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی 87
4-10 ضرایب پارامتر فرضیه اول بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر عوامل ایجاد کننده مزیت رقابتی درونی در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 87
ت

 

فهرست جدول ها

شماره                                    عنوان      صفحه
4-11 آزمون r پیرسون برای تعیین همبستگی بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات و برتری در نوآوری در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 88
4-12 تحلیل واریانس فرضیه 2 مربوط به مدل رگرسیونی متغیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر برتری در نوآوری             89
4-13 ضرایب پارامتر فرضیه 2 بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر برتری در نوآوری در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 89
4-14 آزمون r پیرسون برای تعیین همبستگی بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات و برتری در کیفیت در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 90
4-15 تحلیل واریانس فرضیه 3 مربوط به مدل رگرسیونی متغیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر برتری در کیفیت 91
4-16 ضرایب پارامتر فرضیه 3 بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر برتری در کیفیت در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 91
4-17 آزمون r پیرسون برای تعیین همبستگی بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات و برتری در پاسخ­گوئی به نیاز مشتریان در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 92
4-18 تحلیل واریانس فرضیه 4 مربوط به مدل رگرسیونی متغیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر برتری در پاسخ­گوئی به نیاز مشتریان 93
4-19 ضرایب پارامتر فرضیه 4 بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر برتری در پاسخ­گوئی به نیاز مشتریان در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 93
4-20 آزمون r پیرسون برای تعیین همبستگی بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر برتری در کارآئی در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 94
4-21 تحلیل واریانس فرضیه 5 مربوط به مدل رگرسیونی متغیر بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر برتری در کارآئی 95
4-22 ضرایب پارامتر فرضیه 5 بکارگیری فن­آوری اطلاعات و ارتباطات بر برتری در کارآئی در صنایع کوچک استان آذربایجان­شرقی 95
 
 

 

       فهرست نمودارها

شماره                                      عنوان صفحه
4-1 درصد پاسخ های نمونه آماری به سؤال جنسیت 79
4-2

4-3

درصد پاسخ های نمونه آماری به سؤال سن

درصد پاسخ های نمونه آماری به سؤال سطح تحصیلات

80

81

4-4 درصد پاسخ های نمونه آماری به سؤال سابقه مدیریت 82

تعداد صفحه: 108

قیمت : 40 هزار تومان

بلافاصله پس از پرداخت، لینک دانلود فایل در اختیار شما قرار میگیرد و  همچنین فایل خریداری شذه به ایمیل شما نیز ارسال می شود

پشتیبانی سایت :                 parsavahedi.t@gmail.com

[add_to_cart id=158540]

—-

پشتیبانی سایت :       

*         parsavahedi.t@gmail.com