Site Loader

دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   کلونینگ، اظهار، تخلیص و مطالعه فعالیت آنزیم سراپپتیداز حاصل از سراشیا مارسسنس

تکه ای از متن پایان نامه :

اينکه سيستم اشريشياکولي توانايي ايجاد تغييرات پس از ترجمه رادر سطح بالا ندارد، بهتر می باشد از ميزبان هاي يوکاريوتيک بهره گیری گردد. به هر حال اشريشياکولي بعنوان يک سيستم بياني، در جهت توليد بالا و اقتصادي بسياري از پروتئين هايي که اندازه کوچک و ساختار ساده اي دارند، بسيار مفيد مي باشد.

1-2- 12راهبردهاي نسخه برداري (انتخاب حاملين بيان ژن)

در يک وکتور بياني، عناصر اصلي و نحوه آرايش آنها بايد بدقت طراحي شوند تا بيشترين سطح بيان را ايجاد کنند. اين عناصر عبارتند از:

  • بخش شروع همانندسازي: براي افزايش تعداد نسخه هاي يک ژن، آن ژن را درون پلاسميدها کلون کرده و اين پلاسميدها نيز در حالت استراحت خود همانندسازي و تعدادشان را در سلول ميزبان افزايش ميدهند (Cornelis, 2000).
  • مارکر مقاومت به آنتي بيوتيک: براي تشخيص سلولهايي که پلاسميد را پذيرفته اند و در ضمن اثر فشار انتخابي آنتي بيوتيک بر روي سلول ها براي نگه داشتن پلاسميد. وجود ژن مقاومت به آنتي بيوتيک در پلاسميدها ضروري می باشد. بدين معني که وقتي سلول در معرض آنتي بيوتيک قرار مي گيرد، مجبور می باشد محل وارد کردن ژن

 

1-2-13 سيستم بيان pET

رايج ترين سيستم بياني که امروزه از آن بهره گیری مي گردد سيستم pET مي باشد؛ بطوريکه حدود 80 درصد پروتئين هايي که ساختار سه بعدي آنها در سال 2003 در بانک اطلاعاتي پروتئين (PDB) به ثبت رسيده می باشد، درون سيستم هاي اشريشياکولي بيان شده و 90 درصد آنها از طريق سيستم pET صورت گرفته می باشد (Rao et al, 1998). با وجوديکه در حال حاضر حدود 40 نوع تجاري از سيستم بياني pET

 کلونینگ، اظهار، تخلیص و مطالعه فعالیت آنزیم سراپپتیداز حاصل از سراشیا مارسسنس

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد:کلونینگ، اظهار، تخلیص و مطالعه فعالیت آنزیم سراپپتیداز حاصل از سراشیا مارسسنس

usera