دانلود پایانامه

عنوان کامل پایان نامه کارشناسی ارشد :   فراتحلیل تحقیقات انجام گرفته در زمینه درگیری های دسته جمعی

تکه ای از متن پایان نامه :

 

1

در اين­ فصل ­به ­بررسي­كليات ­تحقيق­ پرداخته­ مي گردد و خواننده را با حوزه مورد مطالعه آگاه مي سازد. پس ­از معرفی و طرح مسأله اصلي­ تحقيق، به طور ­مختصر به تشريح­ و ­بيان ­اهمیت موضوع پرداخته مي­گردد. در اجتماعي وقتي به وجود ميآيد كه نهادهاي تنظيم كننده روابط بين افراد با شكست روبرو شده و دچار تزلزل شوند كه نتيجه آن شكلگيري شكافهاي عميق بين افراد می باشد. در چنين وضعيتي قوانين تنظيم كننده روابط انسانها مورد بي احترامي قرار ميگيرند و متزلزل ميشوند زيرا قانونمندي و پذيرش قانون ريشه در ساختارهاي جامعه دارد و در ارتباط با فرهنگ عمومي جامعه قابل بررسي می باشد(ماهرویی ، 1381) .

نزاع و درگیری مانند ناهنجاری های متداول جوامع بشری می باشد که به دلیل سابقه وقوع آن در جوامع و اثرگذاری منفی در جامعه محور قانون گذاراسلامی قرار گرفته می باشد اگر از تاثیر مخرب آن بر امنیت شخصی و جسمانی بر افراد بگذریم جامعه نیز در برخورد با درگیری و نزاع امنیت روانی و اجتماعی خود را بر باد رفته میداند اما نزاع دسته جمعی مانند اقسام درگیری و نزاع هایی هست که در جامعه ی ایرانی به ویژه اجتماعات عشیره ای متداول می باشد . گاه تمسخر و توهين به باورها و عقايد ديگران به درگيري‌هاي قبيله‌اي مي‌انجامد. تعصب كوركورانه نسبت به قوم و قبيله نيز به علل فرهنگي افزوده مي‌گردد، درگيري، گاه ريشه در باورها و عقايد مذهبي و غير مذهبي دارد. درگيري دسته‌جمعي، از جرايم شايع در مناطق حاشيه‌اي می باشد؛ زيرا ساكنين اين مناطق معمولا مهاجران روستاها و ايل‌ها هستند و در مواردي، به سبب درگيري‌هاي جزئي حادث شده بين دو نفر – حتي ميان كودكان- نزاعهاي دسته جمعي شديدي اتفاق مي‌افتد كه معمولاً منجر به كشته يا زخمي شدن عده‌اي از طرفين تنازع مي‌گردد. در دلفان، اين باور غلط رايج می باشد كه پسر اجاق خانه می باشد «جامعه‌اي كه پسر، بيشتر از دختر توليد مي‌كند به گونه اي تناقض آميز براي همسر گزيني به جنگ متوسل مي گردد»(بيتس،1387).

 فراتحلیل تحقیقات انجام گرفته در زمینه درگیری های دسته جمعی

برای دیدن تکه های بیشتری از این پایان نامه و دانلود فایل پایان نامه با فرمت ورد ، خرید و دانلود آنی فایل متن کامل با فرمت ورد می توانید به لینک پایین صفحه مراجعه نمایید:

 دانلود از لینک پایین صفحه

دانلود پایان نامه ارشد : فراتحلیل تحقیقات انجام گرفته در زمینه درگیری های دسته جمعی