اگه کاربر اندروید باشین و براتون بگم که ساخت یه رینگتون ساده واسه آیفونا دردسر زیادی داره، شاید تعجب کنین. اما این یه واقعیت تلخه و کاربران آیفونا واسه اینجور چیز ساده ای مجبورند پول بپردازند و رینگتون بخرن. البته این موضوع مشکلی نیس که نشه برطرفش کرد و ترفندهایی وجود دارن که میشه با اونا کمی در هزینه ها صرفه جویی کرد.

امروز به یکی از این ترفندها می پردازم و از روشی براتون می گم که با اون می تونین به صورت مستقیم واسه آیفونا رینگتون بسازین. پس در ادامه با بخش آموزش سایت ما همراه باشین.

به چی نیاز داریم؟


حالا خوبیش اینه واسه ترفندی که امروز به اون می پردازم احتیاجی به هیچ اپ شخص سوم گران قیمتی نیس. فقط کافیه به سراغ اپ GarageBand شرکت اپل برید و اونو از اپ استور دانلود کنین. این اپلیکیشن کاربردی روی هر آیفون و آیپدی که دست کم iOS 11 رو دریافت کرده باشه قابل اجراست و میشه با اون به ساخت موزیکای حرفه ای پرداخت. پس اگه به دنبال ساخت رینگتونای تازه هستین بدون این دست اون دست کردن GarageBand رو دانلود و این متن رو تا انتها بخونین.

https://itunes.apple.com/us/app/GarageBand/id408709785

GarageBand

  • GarageBand
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: اپل
  • سیستم عامل: مک و iOS
  • حجم: ۱۷۰۰ مگابایت

دانلود

قدم اول: شروع یه پروژه جدید در GarageBand


واسه شروع وارد GarageBand شید و مقدمات کار واسه ایجاد یه پروژه جدید رو جفت و جور کنین. واسه این کار کلید هم اینکه رو بفشارید و پس از اون به سراغ تب Tracks برید. حالا با کشیدن صفحه به دور و بر می تونین به سازه های جور واجور، مجموعه موزیکا و هم اینکه رکوردر صدا دسترسی پیدا کنین. در ادامه واسه اینکه بتونین رینگتونای خودتون رو بسازین به سراغ Audio Recorder برید و باقی راه رو از راه اون دنبال کنین.

در کل بخش Audio Recorder واسه اینکه کاربران بتونن موسیقیای حرفه ای خود رو با اون ضبط کنن طراحی شده و کلی وسیله عجیب و غریب و متفاوت داره. اما واسه تبدیل یه موزیک دلخواه به رینگتون احتیاجی به هیچ کدوم از اونا نیس. واسه این کار به سراغ سومین آیکونی که در تصویر با فلش قرمز رنگ به اون اشاره شده برید تا به صفحه ویرایشگر موزیک GarageBand برده شید.

قدم دوم: اضافه کردن موزیک دلخواه


حالا خوبیش اینه GarageBand از موزیکای بدون DRM هم پشتیبانی می کنه و به شما این اجازه رو میده که اونا رو به محیط برنامه وارد و روشون ویرایش انجام بدین. واسه آوردن یه موزیک به محیط GarageBand فقط کافیه آیکون Loop (دومین آیکون از سمت راست) رو بفشارید.

بعد به سراغ Files برید و گزینه Browse items from the Files app رو انتخاب کنین. با این کار، درهای حافظه آیفون به روتون باز می شه و می تونین تموم موزیکای ذخیره شده رو ببینین. حتی به موزیکایی که رو آیکلاد ذخیره کردین هم دسترسی دارین و می شه از اونا هم واسه ساخت رینگتون استفاده کرد.

با انتخاب موزیک مورد توجه به تب Files برمی گردین. در ادامه انگشت خود رو روی آهنگی که می خواین از اون یه رینگتون جذاب بیرون بکشین نگه دارین و به سمت بالا بکشین. با این کار لیست فایلا مخفی می شن و موزیک مورد نظر در ویرایشگر GarageBand جای میگیره.

حالا می تونین با فشردن کلید Play به موزیک انتخابی تون گوش بدین و واسه ایجاد تغییر در اون دست به کار شید. اما اگه موزیک انتخاب شده احتیاجی به تغییر نداره، کار تقریبا تمامه و باید واسه مراحل اکسپورت یا گرفتن خروجی از اون دست به کار شین.

قدم سوم: ساخت رینگتون


قبل اینکه موزیک خود رو به رینگتون تبدیل کنین، باید دوباره به سراغ لیست پروژه هاتون برید. واسه این کار به سراغ آیکون مثلث شکلی که در گوشه سمت چپ تصویر قرار داره برید و از راه اون گزینه My Songs رو انتخاب کنین. با این کار GarageBand شما رو به صفحه پروژه ها، جایی که آهنگای جدید با عنوان My Song نشون داده می شن، می بره.

حالا اگه دوست داشته باشین می تونین نام موزیک هاتون رو هم از راه این منو تغییر بدین. فقط کافیه انگشتتون رو واسه چند ثانیه روی فایل مورد نظر نگه دارین و از راه منوی باز شده گزینه Rename رو انتخاب کنین.

وقتی که در آخر آماده تبدیل اون موزیک به رینگتون جدید موبایلتان شدید، دوباره انگشتتون رو روی اون نگه دارین و از راه منوی باز شده به سراغ گزینه Share برید و Ringtone رو انتخاب کنین. حالا اگه گزینه Export رو بفشارید، پس از چند ثانیه با صفحه ای مثل چیزی که در تصویر زیر می ببینن رو به رو میشین.

Use sound as رو بفشارید تا بتونین رینگتون تولید شده رو به عنوان زنگ موبایل جدید خود مشخص کنین. با انتخاب این گزینه سه راه پیش روتون قرار میگیره:

  • Standard Ringtone: با انتخاب این گزینه رینگتون تولید شده به عنوان زنگ جدید موبایلتان تعریف می شه.
  • Standard Text Tone: با انتخاب این گزینه رینگتون تولید شده به عنوان زنگ مسیج هاتون تعریف می شه.
  • Assign to Contact: با انتخاب این گزینه می تونین رینگتون تولید شده رو به شخص خاصی اختصاص بدین.

یکی از این گزینه ها رو بسته به نیاز خود انتخاب کنین تا زنگ موبایل جدیدی که ساختید رو از این پس به جای رینگتونای پیش فرض آیفون بشنوین.

Categories:فناوری
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *