Site Loader

شبکه The Entrepreneur Insider انجمن آنلاینی شامل کارآفرینان متفکریه که به سوالات مطروحه از طرف کاربران جواب می گن. تازگیا Rami Essaid یکی از موسسان و مدیرعامل Distil Network (شرکت ارائه کننده خدمات امنیت سایبری) این سوال رو در انجمن نامبرده مطرح کرده:

«یه کارآفرین واسه موفقیت استارتاپش در سال جدید چه اهدافی باید داشته باشه؟»

پاسخایی به این سوال داده شده که در زیر ارائه می شه:

  • بهتر برنامه ریزی کنین

یکی از حیاتی ترین ویژگیای کار و کاسبی، فرهنگ و روش هدف دار هاییه که در اونجا اجرا می شه. از بسته بندی محصول گرفته تا تموم کردن حراجی و استخدام افراد جدید، تصمیماتی هستن که باید واسه اونا همیشه برنامه ریزی شه و در صورت ضرورت سیاستای در پیش گرفته شده اونا مورد اصلاح واقع شه تا شرکت شما همیشه به روز بمونه.

  • با احتیاط خرج کنین

به یاد دارین در اوایل سال ۲۰۱۶ محققان سقوط بازار تکنولوژی رو پیش بینی کرده بودن؟ حالا خوبیش اینه اتفاق نیفتاد. اما باعث شد استارتاپا در سال ۲۰۱۷ مراقب تصمیمات اقتصادی دولت باشن و با برنامه ریزی وارد سال جدید شن. از این رو همیشه مراقب چگونگی پول خرج کردن تون باشین. هیچکی نمی دونه فردا چه اتفاقی میفته!

  • زمان رو بهتر مدیریت کنین

سال جدید رو به بهترین شکل بسازین. لیستی از کارایی که می خواین انجام بدین رو یادداشت کنین و زمان تون رو فقط به اونا اختصاص بدین. تنها کارا یا قرار ملاقاتایی رو در تقویم سال جدید بذارین که مهم باشن.

  • یه یا دو بار در سال به طور کامل رابطه تون رو با همه قطع کنین

یکی دو بار در سال واسه یه مدت از تکنولوژی و بقیه دور شید. این کار دو سود واسه شما داره:

اول اینکه میفهمید چقدر تکنولوژی بر محدود کردن فکرتون اثر گذاشته و با دور شدن از اون می تونین بر مسائل جدیدی تمرکز کنین. دوم اینکه به بقیه اجازه می دید کنترل کارا رو به دست بگیرن و تواناییای خود رو نشون بدن. معمولا این کار واسه مدیران سخته، اما واسه ساختن جوانان قدرتمندی که بتونن دنیا رو در آینده در دست بگیرن، لازمه.

  • فقط با بهترینا کار کنین

هیچوقت اثر استخدام افراد قوی و موثر رو دست کم نگیرید. یادتون باشه یه دستیار عالی بهتر از سه دستیار متوسطه.

  • مراقب سلامتی تون باشین

Nia Vardalos بازیگر و کارگردان هدف سال جدیدش رو کم کردن وزنش تا۳۰۰۰ پوند گفته. چون کارآفرینان هم باید ذهنای تیز و بدن سالمی داشته باشن از این قانون مستثنی نیستن.

  • کمک کنین

هیچکی بدون پشتیبانی خونواده، دوست یا دیگه صاحبان کار و کاسبی نمی تونه استارتاپش رو با موفقیت بسازه. اگه اینجور فکر می کنین حتما خیالاتی شدین. پس واسه اینکه این لطفی که به شما شده رو جواب داده باشین به دیگر کارآفرینان تازه کار کمک کنین. هم به فقرا تا جایی که می تونین کمک کنین.

  • مشتریاتون رو بشناسین

با شناخت بهتر مشتریاتون محصول بهتری تولید کنین. همه اهداف شرکت باید طوری به خدمت به مشتری منتهی شه. هر چیزی که این جور نیس رو مورد سوال بذارین.

  • بیشتر بخندین

هر کارآفرینی می خواد کارش رو گسترش بده و واسه اونم تموم تلاشش رو می کنه اما نباید اونقدر غرق در کار شید که خندیدن و تفریح کردن رو از یاد ببرین. تحقیقات نشون داده خندیدن استرس رو کم کرده و سلولای ایمنی رو زیاد می کنه. هم باعث شادی شما و دور و بریا تون می شه پس حس طنز گونه خود رو از دست ندین.

  • کمتر از کلمات سخت استفاده کنین

مردم از شنیدن کلماتی مانند مانند «قدرت نفوذ»، «محور»، «داغون کننده» و … خسته شدن. مانند یه آدم معمولی صحبت کنین تا رابطه بهتری با شما برقرار کنن. هر تماشاچی زبون خاص خودشو داره. بهتره با غیر اهل فن، با زبون خودشون صحبت کنین.

سایت ما آرزوی سالی هدف دار رو واسه شما داره.

خصوصیاتی که کار و کاسبی افراد بسیار حساس رو خراب می کنه

با ارائه بازخورد رو راست به کارمندان تون انگیزه بدین