فناوری

۵ ویژگی خاصی که شاید در مورد پلی استیشن ۴ ندانید

پلی استیشن ۴ کنسول فوق العاده ایه؛ با این حال منوی گیج کننده و تعداد بسیار خیلی از تنظمیاتی که یهو در مقابل چشمون کاربر ظاهر می شن به کلی اونو گیج می کنن. همین عامل ممکنه مانع از اون شه که کاربران جدیدترین کنسول سونی، بخوان در میان تنظیمات گسترده اون گشتی بزنن و از ویژگیای جور واجور و به درد بخور بودن که در سیستم عامل دستگاه تعبیه شده، استفاده کنن.

با این وجود ویژگیای جالبی در لا به لای تنظیمات و منوهای پلی استیشن ۴ پیدا میشه که احتملا خیلی از کاربران حتی از وجود اون خبر هم ندارن. به همین منظور در ادامه این متن به پنج ویژگی منحصر به فرد جدیدترین کنسول ژاپنیا می پردازیم که ممکنه چیزی در مورد اونا ندونین.

با به کار گیری سنسورهای حرکتی تایپ کنین

به کار گیری آنالوگا واسه پیدان کردن کلمات روی کیبورد مجازی کنسول کاری خسته کننده و غیر قابل تحمل هستش. با این حال به لطف تکنولوژیای جدیدی که در دوال شاک ۴ استفاده شده می تونین تا حدودی این روند رو بهتر کرد و با به کار گیری حسگرهای حرکتی به تایپ بپردازید.

واسه انجام این کار باید در وقتی که کیبورد مجازی پلی استیشن روی صفحه نقش بسته س گزینه مربوط به این ویژگی رو با در نظر گرفتن عکس زیر فعال کنین و از اون پس فقط با تکون دادن کنترلر به جهتای جور واجور، به تایپ متن خود مشغول شید.

موبایل خود رو به کیبوردی فیزیکی تبدیل کنین

سونی هم اینکه راه حل هوشمندانه تری واسه کاربران در مورد تایپ در نظر گرفته.  هیچی نمی تونه جانشین خوبی واسه یه کیبورد فیزیکی موقع تایپ باشه. به همین منظور سونی امکانی در پلی استیشن ۴ ایجاد کرده که کاربران بتونن با به کار گیری تلفنای هوشمند خود به تایپ متن بپردازند. واسه دسترسی به این ویژگی باید اپلیکیشن پلی استیشن اپ رو روی موبایل خود نصب کنین.

 

پس از اون در تنظیمات پلی استیشن ۴، وارد بخش PlayStation App connection settings شید و از اونجا دستگاه خود رو به لیست گجتای وصل دیگه اضافه کنین. پلی استیشن ۴ واسه شما یه کد می فرسته که با وارد کردن اون روی موبایل خود میتونین به تنظیمات مختلفی دست پیدا کنین که تایپ از راه موبایل هوشمند یکی از اونا هستش.

عمر باتری کنترلر رو زیاد کنین

شاید در نگاه اول حضور لایت بار روی کنترلر پلی استیشن ۴ چیز جالبی به نظر آید. اما باید بدونین که دوست کوچکمون عامل اصلی به آخر رسیدن سریع شارژ باتری کنترلره. حالا خوبیش اینه این مشکل خیلی راحت و با کم کردن نور لایت بار کنترلر قابل حله. واسه کم کردن نور لایت بار کافیه سری به منو تنظیمات بزنین و با اعمال تغییراتی، مدت زمان بیشتری از کنترلر بی سیم خود لذت ببرین.

واسه دستری به تنظیمات لایت بار، باید در اول با نگه داشتن کلید پلی استیشن هوم روی کنترلر وارد Quick Menu شید و از اونجا مثل تصویر زیر تنظیمات adjust sound and devices رو انتخاب کنین.

پس از ورود به تنظیمات نامبرده باید به دنبال Brightness of the DualShock 4 Light Bar بگردین و گزینه Dim رو از داخل اون انتخاب کنین.

پلی استیشن ۴ و تلویزیون خود رو به صورت هم زمان روشن کنین

شاید این ویژگی از نظر بسیاری اونقدر هم موثر نباشه؛ چون که شاید تنها چند ثانیه طول بکشه تا هر دو دستگاه رو به صورت جداگونه روشن کنین و به اجرای بازیای خود بپردازید. با این حال روشن کردن همزمان هر دو دستگاه خالی از لطف نیس و می تونین سریع تر به پلی استیشن و تلویزون خود دسترسی پیدا کنین و از اتلاف وقت جلوگیری کنین.

واسه دست پیدا کردن به این ویژگی کافیه پس از رفتن به منو تنظیمات وارد بخش System شید و از اونجا گزینه Enable HDMI Device Link رو فعال کنین. با این حال سونی اعلام کرده که ممکنه به کار گیری این ویژگی روی هر تلویزیونی ممکن نباشه.

پلی استیشن ۴ رو به پی سی یا مک بیارین

پلی استیشن ۴ با به کار گیری سیستم ریموت پلی به کاربران اجازه میده که به وسیله پی سی یا مک به اجرای بازیا بپردازند. اما واسه به کار گیری این سیستم باید اول از راه این لینک فایل مورد نظر واسه دسترسی به ریموت پلی رو روی کامپیوتر خود دریافت کنین.

پس از دریافت فایل مورد نظر، باید روی پلی استیشن ۴ با ورود به تنظیمات، Remote Play Connection Settings رو انتخاب کنین و پس از اون گزینه Enable Remote Play رو روشن کنین.

بعد از انجام مراحل فوق، وقتی که پلی استیشن ۴ شما روشنه، کنترلر خود رو با به کار گیری کابل USB به کامپیوتر وصل و نرم افزار ریموت پلی رو روی اون اجرا کنین.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *