آموزشی

محلولی خانگی برای جرم گیری دندان‌ها

جرم گیری  دندون teeth

جرم گیری دندون یکی از راه ها واسه داشتن دندونای سفید و نورانی است. به جای صرف هزینه های بسیار واسه جرم گیری دندونای تون، با محلول خونگی دندونای تون رو جرمگیری کنین.

پلاک و جرم دندون و هم اینکه خونریزی لثه ها اتفاقی رایجه که به دلیل نبود مراقبت کافی از دهن و دندون به وجود میاد. درمان اون اما جز صرف هزینه های زیاد پزشکی در خونه هم می تونه انجام شه.

غذاهای مصرفی امروزه ما آدما در مقایسه با چیزی که قبلا مصرف می شد، فرق اساسی کرده. واسه نمونه، رژیم غذایی ما دیگه متکی بر غذاهای خام و سفت نیس، چون که اون نوع غذاها نیازمند جویدن بیشتری بود. امروزه اما ما غذاهای نرمی رو مصرف می کنیم که گوارش اونا خیلی زمان بر نیس. همین مسئله در دراز مدت موجب تشکیل پلاک دندون در دو رنگ زرد و قهوه ای می شه.

همونطور که گفته شد، پلاک دندون به دلیل نوع غذاهای مصرفی خیلی راحت شکل میگیره و البته خیلی راحت هم از راه دکتر ورداشته می شه، اما هزینه اون پایین نیس. واسه همینه که ما می خوایم روشی طبیعی رو به شما معرفی کنیم تا بتونین در منزل از شر پلاک و جرم دندون خلاص شید.

روش درست کردن محلول خونگی واسه جرمگیری دندون

چند عدد پوست سخت گردو رو ورداشته و داخل آب بندازین تا حدود ۲۰ دقیقه جوش بخوره. پس از خنک شدن آب، اونو از صافی بگذرونین. آب به جا مونده همون محلول جادوییه.

دندون ‎هاتون رو به کمک اون آب سه مرتبه در روز مسواک بزنین. اگه این کار رو دو هفته انجام بدین، خیلی راحت می تونین از شر جرم و پلاک دندون راحت شید. علاوه بر اون، اگه با مشکل خونریزی لثه ها هم مواجه هستین، به کمک این روش می تونین مانع خونریزی لثه ها شید، چون که خواص ضد التهابی و ضد باکتریایی داره. به این نکته هم توجه داشتین حفظ سلامت دهن و دندون باید همیشه در اولویت باشه تا از این روش بشه مانع هزینه های زیاد دندونپزشکی شد.

خواص نمک و جوش شیرین واسه سفیدی دندون

چیجوری جرم دندون رو در خونه بگیریم؟

جام جم آنلاین دندون دندونای سفید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *